ایران 14- کامبوج 0؛ گلباران در آزادی

تیم ملی فوتبال ایران در روزی که حضور بانوان در ورزشگاه آزادی، اتمسفر ویژه ای به مسابقه بخشیده بود، با 14 گل برابر حریف خود پیروز شد.

ایران 14- کامبوج 0؛ گلباران در آزادی

تیم ملی فوتبال ایران در روزی که حضور بانوان در ورزشگاه آزادی، اتمسفر ویژه ای به مسابقه بخشیده بود، با 14 گل برابر حریف خود پیروز شد.

به گزارش "ورزش سه"، دیدار ایران و کامبوج در هفته سوم رقابت های مقدماتی جام جهانی 2022 قطر و 2023 چین در شرایطی آغاز شد که حضور بانوان در ورزشگاه آزادی و اخباری که در این زمینه طی روزهای اخیر منتشر شده بود، این مسابقه را به صورت ویژه تحت تاثیر قرار داده بود. در مورد مسائل فنی این مسابقه چیزی جز برتری مطلق شاگردان ویلموتس نمی توان گفت. آنها در شرایطی با چهارده گل موفق به شکست کامبوج شدند که این تیم از دو بازی قبلی خود یک تساوی و یک شکست خفیف یک بر صفر مقابل بحرین کسب کرده بود. حالا با این پیروزی تیم ملی ایران 6 امتیازی شد تا به صدر جدول گروه سوم رقابت ها برود و چشم انتظار دیدار بعدی در منامه بحرین باشد که روز سه شنبه برگزار خواهد شد. در این مسابقه محبی 2 گل، آزمون سه گل، انصاری فرد 4 گل، طارمی 2 گل و کنعانی زادگان، مهرداد محمدی و نوراللهی هم یک گل زدند تا یکی از پر گل ترین پیروزی های تاریخ فوتبال ایران در تاریخ ثبت شود.

 

شرح بازی 

 

اینکه تیم ملی ایران بتواند به پیروزی آسانی در ورزشگاه آزادی دست پیدا کند، چندان دور از ذهن نبود ولی اینکه شاگردان ویلموتس فقط در یک نیمه 7 گل به حریفشان بزنند و کامبوج فقط نظاره گر همکاری ملی پوشان ایران باشد، چندان قابل پیش بینی نبود. سفیدپوشان ایران در نیمه اول یکی از ساده ترین بازی های خود در چند سال اخیر را به نمایش گذاشتند. آنها هفت بار گل زدند و موقعیت های زیادی را هم از دست دادند. البته علیرغم نمایش بسیار خوبی که بازیکنان ایرانی داشتند، نمی توان از عملکرد پراشتباه بازیکنان آبی پوش کامبوج و دروازه بان این تیم به سادگی عبور کرد.
در نیمه دوم هم ماجرا غیر از این نبود؛ غیر از پنالتی ای که کامبوجی ها در دقیقه 46 به دست آوردند و بیرانوند بار دیگر موفق به مهار یک پنالتی دیگر شد، تیم ملی بسیار هجومی بازی کرد و موفق شد 7 گل دیگر هم بزند تا در نهایت با حساب 14 بر صفر این بازی را ببرد.

ایران 14- کامبوج 0؛ گلباران در آزادی


 

بهترین بازیکن 


در این مسابقه تمام بازیکنان ایران به خوبی توانستند شرح وظایف خود را به خوبی انجام دهند و یکی از پیروزی های پر گل تاریخ ایران رقم خورد. تیم ملی ایران در این مسابقه گلی دریافت نکرد و 14 گل زد. می توان از انصاری فرد، طارمی و آزمون به عنوان بهترین بازیکنان این میدان نام برد که روی هم موفق به ثبت 9 گل شدند. در قسمت بهترین بازیکنان می توان به محمد محبی ستاره جوان سپاهان هم اشاره کرد که طی 72 دقیقه حضورش در زمین، 2 بار گل زد و 2 بار هم پاس گل داد.

 

 

اتفاق ویژه


بی شک حضور گسترده بانوان که برای اولین مرتبه پس از انقلاب رخ داد، مهم ترین و ویژه ترین اتفاق این مسابقه بود. البته این مسابقه یک اتفاق ویژه دیگر هم داشت و آن هم ثبت 14 گل در یک بازی بود که چهارمین پیروزی پر گل فوتبال ایران با بیشتر از 10 گل به شمار می رود.

ایران 14- کامبوج 0؛ گلباران در آزادی


منبع :