بررسی تغییرات زمین‌شناختی دریای خزر و سیاه

تغییرات زمین شناختی در دریای خزر و سیاه در سال‌های اخیر به ویژه در کواترنری در قالب برگزاری همایش بین المللی «چینه شناسی و زمین باستان شناسی پونتو کاسپین» 20 و 21 مهرماه در پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی

بررسی تغییرات زمین‌شناختی دریای خزر و سیاه
تغییرات زمین شناختی در دریای خزر و سیاه در سال های اخیر به ویژه در کواترنری در قالب برگزاری همایش بین المللی «چینه شناسی و زمین باستان شناسی پونتو کاسپین» ۲۰ و ۲۱ مهرماه در پژوهشگاه ملی اقیانوس‌شناسی و علوم جوی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

حمید علیزاده معاون پژوهش و فناوری این پژوهشگاه در این باره گفت: در این همایش که با حضور ۳۲ نفر متخصصان خارجی از کشورهای روسیه، استرالیا، ترکیه، اوکراین، قرقیزستان، آذربایجان و ۹ نفر محقق از ایران برگزار می شود، بیش از ۴۱ مقاله علمی در حوزه زمین شناسی ارایه می‌شود.

علیزاده اظهار داشت: پیش از این همایش، کارگاه تخصصی در خصوص «پردازش و تفسیر داده های لرزه ای دریایی» توسط پروفسور« ارگون» از شبکه بین اسلامی علمی و فناوری اقیانوس شناسی ترکیه و همچنین پروفسور «درمان دندرور » از موسسه علوم و تکنولوژی دریایی ترکیه در روز جمعه ۱۹مهر در پژوهشگاه برگزار می شود.

وی افزود: پس از پایان همایش، مناطقی از محدوده مرکزی استان گیلان شامل رشت، رودبار، انزلی، آستانه اشرفیه، فومن، صومعه سرا، تالش و لاهیجان توسط محققان و متخصصان حوزه زمین شناسی شرکت کننده در کارگاه از تاریخ ۲۲ مهر  به مدت چهار روز مورد بررسی و بازدید میدانی قرار می گیرد.

به گفته وی این کارگاه با همکاری پژوهشگاه ملی اقیانوس شناسی و علوم جوی، سازمان زمین شناسی و اکتشافات معدنی، دانشگاه گیلان و انجمن بین المللی زمین شناسی کواترنری برگزار می شود.

منبع :