رتبه7 انسانی: چطور در جلسه آزمون حواسم پرت نشود؟

در این نوشته راهکارهای کم کردن بی دقتی و حواس پرتی حین آزمون را از زبان رتبه 7 انسانی کنکور 98 می‌خوانیم.

رتبه7 انسانی: چطور در جلسه آزمون حواسم پرت نشود؟

ملیکا دادخواه تیـرانی

رتبه7 منطقه1 - دانشجوی روان شناسی شهید بهشتـی


« چطور در جلسه آزمون، حواسم پرت نشود؟ »

یکی از مشکلاتی که بسیاری از داوطلبان با آن روبرو هستند حواس پرتی و بی‌دقتی‌های حین آزمون است. نداشتن تمرکز می‌تواند دلالیل مختلفی داشته باشد از جمله: ترس از نتیجه آزمون، نداشتن انگیزه و هدف، کمبود اعتماد به نفس و... . بنابراین برای حل این موضوع ابتدا باید ریشه آن را پیدا کنید و سپس به دنبال برطرف کردنش باشید.

در این مطلب علت های مختلف حواس پرتی را بررسی و راه حل‌های آن را پیشنهاد می‌کنم.رتبه7 انسانی: چطور در جلسه آزمون حواسم پرت نشود؟

ترس از نتیجه آزمون:

برخی از دانش‌آموزان به دلیل تلاش ناکافی و یا فشار خانواده، دبیران و دوستان از نتیجه آزمون واهمه دارند و این استرس مانع تمرکز آن‌ها می‌شود. این نکته را بدانید که آزمون‌های آزمایشی -همانطور که از نامش پیداست- برای آزمودن و محک زدن خودتان است و ابزاری برای پیشرفت شماست نه ایجاد استرس. انتظارات دیگران از شما نباید روی عملکردتان تاثیر بگذارد. آنچه مهم است عملکرد شما در جلسه کنکور است و اینکه بتوانید تجاربی که از آزمون‌ها به دست آورده‌اید را به کار ببندید. بنابراین دقت کنید که به آزمون‌ها رویکرد آموزشی داشته باشید نه هدف محور.

نداشتن انگیزه و هدف:

پیش از شروع به درس خواندن باید بدانید که برای چه درس می‌خوانید. برای رشد و پیشرفت خودتان یا برای راضی کردن پدر و مادر و از این دست دلایل. هدفتان را درونی کنید تا بتوانید در طولانی مدت انگیزه‌تان را حفظ کنید. هنگامی که هدف مشخصی نداشته باشید هر چیزی به آسانی حواستان را پرت می‌کند.

رتبه7 انسانی: چطور در جلسه آزمون حواسم پرت نشود؟


کمبود اعتماد به نفس:

بحث اعتماد به نفس بسیار مهم است و مجالی بیش از این نوشته را لازم دارد. به طور خلاصه برای موفقیت در هرکاری از جمله کنکور، به خود باوری و اعتماد به نفس نیاز دارید . در غیر این صورت هر رویدادی که در طول مسیر برایتان پیش می‌آید به راحتی فکر شما را آشفته کرده و تمرکزتان را از بین می‌برد. این را بدانید که شما ارزشمندید و هرآنچه برای موفقیت لازم است در وجودتان دارید. فقط کافیست اراده کنید و به خودتان ایمان داشته باشید.

هرگاه در حین آزمون متوجه شدید حواستان جای دیگریست، اهمیت آزمون و 4 ساعتی که در اختیار دارید را به خودتان یادآوری کرده و فکرکردن به مسائل متفرقه را به بعد از آزمون موکول کنید.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه ملیکا دادخواه عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

پیج پشتیبان ویژه ها :  
vipposhtiban@ را در اینستاگرام جستجو نمایید یا روی لینک دنبال کردن ما در پیج پشتیبان ویژه کلیک نمایید.

مطالب مرتبط