رتبه‌بندی دانشگاههای کشور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

بر اساس رتبه‌بندی دانشگاه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران در سال 96 و 97 در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، دانشگاه تهران صدرنشین دانشگاه‌های جامع کشور است.

رتبه‌بندی دانشگاههای کشور در پایگاه استنادی علوم جهان اسلام

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از روابط عمومی دانشگاه تهران، در رتبه‌بندی دانشگا‌ه‌ها و مؤسسات پژوهشی ایران سال ۹۷-۱۳۹۶ که توسط گروه رتبه‌بندی پایگاه استنادی علوم جهان اسلام، اعلام شده است، دانشگاه تهران توانست همچون سال‌های گذشته با کسب ۱۰۰ امتیاز رتبه نخست را در بین دانشگا‌ه‌های جامع کشور از آن خود کند.

بر اساس این اعلام، دانشگاه‌های تهران، تربیت مدرس، فردوسی مشهد، شیراز، تبریز، شهید بهشتی، اصفهان، بوعلی‌سینا، کاشان و یاسوج در جایگاه اول تا دهم این رتبه‌بندی قرار گرفتند. هم‌چنین در بین دانشگا‌ه‌ها و مؤسسات تحقیقاتی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی تهران نیز رتبه نخست را کسب کرد.
این رتبه‌بندی با توجه به معیارهای پژوهش، آموزش، وجهه بین‌المللی، تسهیلات و امکانات و فعالیت‌های اجتماعی- اقتصادی، بین ۱۹۲ دانشگاه و مؤسسه پژوهشی کشور صورت گرفته است که این تعداد نسبت به رتبه‌بندی سال ۹۶-۱۳۹۵ رشدی بیش از ۵ درصد داشته است.

منبع :