چهره‌های خاص در مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور هنرستان 98

در بخشی از مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر هنرستان کنکور 98، از چهره‌های خاص تجلیل صورت گرفت. صحبت‌های این برترها و فیلم صحبت آن‌ها در این مطلب آورده شده است:

چهره‌های خاص در مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر کنکور هنرستان 98

در بخشی از مراسم تجلیل از رتبه‌های برتر هنرستان کنکور 98، از چهره های خاص تجلیل صورت گرفت. صحبت‌های این برترها و فیلم صحبت آن‌ها در این مطلب آورده شده است:

قهرمان پیشرفت به کسانی می‌گوییم که از معدل متوسط رتبه ی یک رقمی کسب کرده اند و امسال با توجه به بالا بودن اکثر معدل‌های برترها، به آن صورت چنین کسی نداشتیم ولی چند نفر باز تاحدودی قهرمان پیشرفت هستند که داستان آن‌ها در زیر آمده است:

علی جعفری رتبه 8 الکتروتکنیک:

سال دهم زیاد با جو هنرستان آشنایی نداشتم و معدلم 17 شد، مثلا در این سال، نمره‌ی من در ادبیات 10 الی 12 بود و این برای من یک شوک بود چون سال قبل از آن معدلم حدودا 19.86 بود. به مرور با درس‌های هنرستان آشنا شدم.

دو سال بعد رشد صعودی داشتم و نوبت دوم دوازدهم، با معدل 19.83 شاگرد دوم شدم و کنکور رتبه 8 را کسب کردم. درواقع از دهم تا یازدهم و دوازدهم یک نمودار صعودی داشتم.

سال هشتم و نهم قهرمان هندبال کشوری شدم و کمتر سمت درس می رفتم هندبال جلوی درس خواندنم را می گرفت از یازدهم و دوازدهم، هندبال را کمی کم کردم و درس خواندن را بیشتر کردم.

آینده‌ی شغلی خودتان را چطور می‌بینید؟

تکنسین برق در شهرهای اطراف شوم و به مردم عزیزم خدمت کنم.

.......................................................................

زهرا صفری:

 از دوران ابتدایی وضعیت تحصیلی متوسط رو به بالایی داشتم در راهنمایی افت کردم و هفتم معدلم 16 شد و پدرم به جای تنبیه با من حرف زدند و من را تشویق کردند که خودم را بتوانم بالا بکشم و ترم دوم همان سال معدلم 18.68 شد و ادامه دادم و در دبیرستان استعدادهایم را شکوفا کردم و دیدم در صنایع غذایی استعداد دارم و معدلم بالای 19 شد و سال آخر هم معدلم 19.87 شد و همه‌ی این ها به دلیل تشویق های پدر و مادرم بود.

.......................................................................

رتبه‌های برتری که افتخارات کشوری یا استانی داشتند:

فاطمه زهرا نعمتی رتبه 1 تربیت بدنی:

من طی چهار سال هر سال مسابقات کشوری شرکت کردم و مقام اول کشوری کاراته از سال 96 دارم.

آیا ورزش مانع درس خواندن شما می شد یا نه؟

نه. تاثیر نداشت چون هم راستا بودند، من 10 سال است که کاراته کار می کنم و همیشه سعی می کنم بین درس و ورزش تعادل ایجاد کنم و بخصوص به کسانی که یک رشته ورزشی را به صورت تخصصی دنبال می کنند رشته‌ی تربیت‌بدنی را توصیه می‌کنم.

.......................................................................

فاطمه شاه علی رتبه 2 کامپیوتر:

 سه سال کانونی بودم. در کنار درسم به موارد دیگر هم می رسیدم و نمی خواستم تک بعدی باشم به همین دلیل هر جشنواره ای که در مدرسه مطرح می‌َشد را شرکت می کردم و در یک شرکت برنامه نویسی خصوصی هم جذب شدم. هر سال به مسابقه ای می رفتم و یک بار رتبه‌ی 5کشوری بسکتبال را کسب کردم، در راهنمایی به سمت هنر و معرق و چوب رفتم و در این زمینه هم رتبه دارم، هم‌چنین رتبه‌ی 1 استان تهران را در تئاتر دارم و در هنرستان هم در زمینه‌ی کامپیوتر وبلاگ نماز هر سال رتبه اول و دوم و سوم را داشتم و رتبه 1 وبلاگ مهر را هم کسب کردم.

.......................................................................

محمدرضا خندانی رتبه 9 تاسیسات مکانیکی:

من معدلم تا کلاس دوم و سوم راهنمایی پایین بود ولی بعد از آن یک تغییر در من بوجود آمد و توانستم کلاس نهم معدلم را به 19.60 برسانم. به این صورت که وقتی به هنرستان می‌روی یا وقتی رشته خودت را انتخاب می‌کنی یک زندگی جدیدی برایت باز می شود، به فکر آمدم، این تفاوت را حس کردم و معدلم تغییر دادم و بعد آن را ثابت نگه داشتم. از نظر رشته ورزشی دو سه سال دومیدانی بودم و در داخل استان رتبه 1 خراسان را کسب کردم ولی به دلیل مصدومیت نتوانستم ادامه دهم.

.......................................................................

علی ظریف رتبه 8 تاسیسات مکانیک:

دبستان که رفتم، تا ششم فقط کمترین نمره‌ام 19.5  مطالعات اجتماعی بود ولی وقتی وارد متوسطه‌ی اول شدم معدلم افت کرد و حتی به 13 و 14 رسید، بعد تلاش کردم و کمی این شرایط را بهتر کردم طوری که سال بعد معدلم 16 و سال بعد از آن معدلم 18.78 شد. برای انتخاب رشته چون پدرم مصالح فروشی و لوازم خانگی داشت تاکید داشت تاسیسات بروم.

اول الکتروتکنیک اسم نوشتم ولی پدرم هم‌چنان تاکید داشت تاسیسات بروم در نهایت رفتم تاسیسات و وقتی با رفیق هایم گشتم دوباره افت کردم. درنهایت دوازدهم هم درس‌ها را خواندم و آن‌ها را پاس کردم و در وقت کنکور فقط 2 ماه خواندم و میانگین 5 ساعت می خواندم و فکر نمی‌کردم رتبه‌ی تک‌رقمی کسب کنم ولی رتبه‌ی 8 شدم.

علت موفقیت علی ظریف از منظر مدیرش: علی شاید کم درس می‌خواند ولی اصول درس خواندن را رعایت می کرد، او آزمون های کانون را گرفته و سرجمع کرده بود و از خودش با آزمون های کانون امتحان می گرفت. برای این دانش‌آموزان هیچ کتاب درسی تستی موجود نبود و بهترین انبار سوالات برای آن‌ها همین سوالات آزمون ها بود و از آن‌جائی‌که علی همه آزمون ها را شرکت نکرده بود آن‌ها (هم آزمون‌های غیرحضوری و هم خود آزمون های جمعه) را از دوستان و اطرافیانش جمع کرد و با آزمون گرفتن آن‌ها از خودش، از بقیه جلو افتاد.

.......................................................................

کانونی‌ترین رتبه‌ی برتر هنرستان:

 محمود کریمی رتبه‌ی 8 کامپیوتر (ششم، نهم، یازدهم و دوازدهم در آزمون‌های کانون شرکت کردند):

من از سال ششم وارد کانون شدم و به واسطه تبلیغات دوستان و اطرافیان و از همان ابتدا به واسطه موفقیت هایی که داشتم عضویتم را ادامه دادم و وقتی وارد هنرستان شدم باز هم به کانون برگشتم و هنرستان و کل افتخاراتی که کسب کردم را مدیون مادرم هستم، کسی که هم نقش پدر را برای من داشته هم نقش مادر.

مادر محمود کریمی:موفقیت‌های پسرم تلاش و پشتکار خودش بوده و من فقط یک حامی بودم.

تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

فایل های ضمیمه

چهره‌های خاص برترهای هنرستان_1
چهره‌های خاص برترهای هنرستان_2
چهره‌های خاص برترهای هنرستان_3
چهره‌های خاص برترهای هنرستان_4
چهره‌های خاص برترهای هنرستان_5
چهره‌های خاص برترهای هنرستان_6
چهره‌های خاص برترهای هنرستان_7