ارزیابی و تحلیل آزمون 5 مهرماه یازدهم ریاضی

ارزیابی و تحلیل درس به درس آزمون 5 مهرماه یازدهم ریاضی

ارزیابی و تحلیل آزمون 5 مهرماه یازدهم ریاضی

دانش آموزان یازدهم ریاضی سلام !

در این مقاله قصد داریم آزمون 5 مهر یازدهم ریاضی را بررسی و تحلیل کنیم. با استفاده از این تحلیل می توانید دید واقع بینانه تری نسبت به خود پیدا کنید، اینکه کدام درس ها دشوار و کدام ساده تر بوده اند. نکته جالب در این آزمون این بود که سقف همه درس های اختصاصی حداکثر تراز ممکن (9000) بود که نشان از دشوار بودن آزمون میدهد.البته ما از قبل پیش بینی و اطلاع رسانی کرده بودیم ،هدف این بود که چون آزمون جامع بود بچه ها با سوال های چالشی تر روبرو شوند

آزمون 5 مهر، آزمونی جامع که هم جنبه ی مرور مطالب سال دهم و جمع بندی را دارد و هم آزمون تعیین سطح برای ورود به سال یازدهم محسوب میشود كه در آن مطابق برنامه پیشروی آزمون که در زیر هم آمده است ، همه مطالب سال دهم را آزمون داده اید. 

ارزیابی و تحلیل آزمون 5 مهرماه یازدهم ریاضی

در جدول زیر سیستم ده دهی یا همان میزان سختی درس های این آزمون را مشاهده میکنید :

ارزیابی و تحلیل آزمون 5 مهرماه یازدهم ریاضی


در این آزمون درس شیمی1 و هندسه 1 به نسبت سایر دروس دشوار‌تر و میانگین درصد پاسخ‌گویی به این دروس 9 درصد بوده است. همچنین میانگین درصد پاسخگویی به درس ریاضی1 بیشتر از سایر دروس اختصاصی بوده است. در درس فیزیک و شیمی کسی نتوانست به همه سوالات جواب درست دهد . جدول زیر اطلاعات جالبی دارد که میتونید از آن استفاده کنید :

ارزیابی و تحلیل آزمون 5 مهرماه یازدهم ریاضی

همچنین در جدول زیر آسان ترین و دشوارترین سوالات هر درس را میبینید :

ارزیابی و تحلیل آزمون 5 مهرماه یازدهم ریاضی

دوستان عزير، پس از برگزاري هر آزمون بهترين استفاده‌اي که از زمان مي‌توان داشت، زماني است که به بررسي آزمون برگزار شده اختصاص داده مي‌شود لذا پيشنهاد مي‌کنيم در همان روز و يا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسي کنيد و سوالاتي را که به آن‌ها پاسخ نداده‌ايد و يا پاسخ غلط داده‌ايد در يک يادداشت جداگانه جمع‌آوري کنيد. چرا که با تکرار اين يادداشت‌ها مي‌توانيد آن سوال را براي هميشه در ذهن خود تثبيت کنيد تا اگر دوباره در آزمون‌هاي بعدي و يا در کنکور با سوالي مشابه همان سوال مواجه شديد، ديگر اشتباه گذشته را تکرار نکنيد و اين‌گونه مي‌توانيد درصد خود را افزايش دهيد و از اشتباه گذشته پلي براي موفقيت آينده بسازيد.

پس از خوندن این مقاله تصمیمی برای آزمون های آینده گرفتید ؟ نظرتون رو بنویسید