پاسخ به هفت سؤال متداول درباره‌ی تست زدن (7)

مهم‌‌ترین مهارتی که باید در سال کنکور به آن دست پیدا کنید، تست‌زدن حرفه‌ای است. تعداد تستی که برای هر درس تمرین می‌کنید، با میزان تسلط شما رابطه‌ای مستقیم و قطعی دارد.

پاسخ به هفت سؤال متداول درباره‌ی تست زدن (7)

نسترن اردلان، رتبه‌ی ۳۰۰ تجربی منطقه‌ی‌ ۱ در کنکور ۹۷، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی البرز

مهم‌‌ترین مهارتی که باید در سال کنکور به آن دست پیدا کنید، تست‌زدن حرفه‌ای است. تعداد تستی که برای هر درس تمرین می‌کنید، با میزان تسلط شما رابطه‌ای مستقیم و قطعی دارد. تست‌زدن بهترین نوع بازیابی است تا هم بدانید تسلط شما در هر مبحث چقدر است و هم متوجه توهم یادگیری خود شوید. در ادامه هفت سؤال آمده است که به آن‌ها پاسخ داده‌ام. شما هم می‌توانید به این سؤالات پاسخ دهید.


۷. هر تست در چه ‌مدت‌زمانی؟

برای شروع کار (تابستان) بیشتر تمرکز شما باید روی یادگیری و تمرین باشد. در عین حال، همگام با تست‌زدن به زمان توجه کنید و در دفتر برنامه‌ریزی مدت‌زمان پاسخ‌گویی به تست‌ها را مقابل تعداد تست‌ها بنویسید. سعی کنید در طول سال تحصیلی، با خودتان رقابت کنید و تعداد تست‌ها را افزایش دهید و زمان را تا حد امکان کاهش دهید. به‌طور مثال، می‌توانید برای درس شیمی به‌ازای هر تست استوکیومتری دو دقیقه و نیم صرف حل مسئله کنید؛ ولی به‌مرور تلاش کنید تا به یک دقیقه یا کمتر برسانید. در نظر داشته باشید که تا پایان سال تحصیلی باید سرعت خود را به زمان پیشنهادی دفترچه‌ی کنکور برسانید.