پنج میلیون دانش‌آموز از برنامه‌های اوقات فراغت بهره‌مند شدند

معاون برنامه ریزی امور اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: پنج میلیون دانش‌آموز، تابستان امسال در 30 هزار پایگاه کشور از برنامه‌های اوقات فراغت بهره‌مند شدند.

پنج میلیون دانش‌آموز از برنامه‌های اوقات فراغت بهره‌مند شدند
معاون برنامه ریزی امور اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش گفت: پنج میلیون دانش‌آموز، تابستان امسال در ۳۰ هزار پایگاه کشور از برنامه‌های اوقات فراغت بهره‌مند شدند.

هانی معلمی در آیین اختتامیه کشوری فعالیت‌های تابستانی وزارت آموزش و پرورش در شهرستان لاهیجان افزود:  این در حالی است که سال گذشته ۲۲ هزار پایگاه تابستانی اوقات فراغت دایر و فعال بود بود که چهار میلون و ۸۰۰ هزار دانش‌آموز توانستند از برنامه‌های آنها برخوردار شوند که امسال هشت هزار پایگاه به آنها افزوده شد.

وی با اشاره به اینکه هدف از آیین اختتامیه اوقات فراغت تجلیل از فعالیت‌های تابستانی و توجه به اهمیت و ضرورت فعالیت و بازتاب کارکرد آنها در سراسر کشور است، بیان کرد: اردوگاه‌های سراسر کشور شامل یک هزار و ۱۸۲ اردوگاه، پژوهش سراها، سالن‌های ورزشی و رشته‌های تربیت بدنی در اختیار دانش‌آموزان قرار گرفت.

او تصریح کرد: امروز تحصیل در کنار مهارت معنا پیدا می‌کند و همت دولت و خدمتگزاران در آموزش و پرورش فراهم کردن بسترهای مهارت آموزی برای رشد و تکامل دانش آموزان است.

در این مراسم همچنین جمیل عباسی غریب سرپرست معاونت پرورشی اداره کل آموزش و پرورش استان گیلان گفت: در سال جاری تعداد ۱۲۲ هزار نفر ساعت دانش آموز گیلانی از برنامه‌های اوقات فراغت استفاده کردند و این دانش آموزان در مهارت آموزی در اردوگاه‌ها، کانون‌های فرهنگی تربیتی و پژوهش سراها شرکت کردند و در این آموزش ها  جوانان هلال احمر، سازمان دانش آموزی در مراکز اردوگاه‌ها، کانون‌های فرهنگی تربیتی، سازمان بسیج دانش آموزی ،اردوگاه های فرهنگی هنری همکاری داشتند.

در حاشیه این مراسم، نمایشگاه دست ساخته‌های دانش آموزان گیلان با عنوان «تجلی خدمت» برگزار شد و گوشه‌ای از فعالیت‌های تابستانی اوقات فراغت دانش‌آموزان گیلانی در آن به نمایش درآمد.

مهدی آشوردن کارشناس مسئول فعالیت های اردویی آموزش و پرورش گیلان دراین باره گفت: این نمایشگاه شامل فعالیت های تابستانی شهرستان ها ، مناطق و نواحی آموزش و پرورش های گیلان نظیر مدارس ، کانون های فرهگی و تربیتی ، دارالقران ، پژوهش سراها و سالن های ورزشی است که در پایگاه های تابستانی فعالیت و  در فعالیت های مهارتی ،فرهنگی هنری ،اردویی ،قرآنی و فنی و حرفه ای نقش داشتند .

وی تصریح کرد:  در سال گذشته یک هزار و ۲۰۰ پایگاه در استان گیلان ۱۲۰ هزار دانش آموزان مراکز و پایگاه ها را جذب کردند که در سال جاری با رشد مواجه شدیم و  ۱۲۳ هزار دانش آموز در فعالیت های تابستانی ثبت نام کردند.

منبع :