شاهین 1 - پیکان 1: جنجال یک کرنر 2 امتیازی

شاگردان حسین فرکی با یک کرنر جنجالی به گل تساوی دست یافتند و با امتیاز از بوشهر خارج شدند.

شاهین 1 - پیکان 1: جنجال یک کرنر 2 امتیازی

شاگردان حسین فرکی با یک کرنر جنجالی به گل تساوی دست یافتند و با امتیاز از بوشهر خارج شدند. 

به گزارش "ورزش سه"، بعد از یک نیمه نه چندان جذاب از سوی دو تیم، 45 دقیقه دوم با حملات پردامنه دو تیم همراه بود و در نهایت این شاهین بود که روی ضربه ایستگاهی فوق العاده نجفی به گل دست یافت و در دقایق پایانی در سودای دستیابی به سه امتیاز این بازی قرار داشت. با این حال پیکان که همانند دیدارهای قبلی در نیمه دوم عملکرد درخشانی از خود به جا گذاشته بود، با حملات خود به دنبال گل تساوی بود و از روی ضربه کرنر به این مهم دست یافت؛ گلی که البته تصاویر تکرار شده نشان می‌دهد با اشتباه داور همراه بود و توپ با برخورد به بازیکن خودی توسط پیکانی‌ها به اوت فرستاده شده بود ولی داور کرنر اعلام کرد و موسوی آن را تبدیل به گل تساوی تیمش کرد.


شرح نیمه اول:

شاهین بوشهر که طی دو هفته ابتدایی لیگ نتوانسته به نتایج قابل قبولی دست یابد، برابر پیکانی قرار گرفت که آنها نیز با دو شکست در دو هفته ابتدایی پا به بوشهر گذاشته بودند. شاگردان عبدالله ویسی با توجه به میزبانی در دقایق ابتدایی به دنبال نمایش هجومی و ایجاد خطر روی دروازه پیکان بودند که با عملکرد مناسب دفاعی حریف در این امر ناکام ماندند. پیکان نیز که در جدال با نساجی نشان داده بود در فاز تهاجمی شرایط مناسبی دارد، اینبار هم روی حرکات علی محمدی و واسعی در میانه میدان و شهریار مغانلو در خط حمله چشم به دروازه درویش وند داشتند که البته راه به جایی نبردند و در نهایت با تساوی بدون گل دو تیم راهی رختکن شدند.

 

شرح نیمه دوم:

برخلاف نیمه اول، شاهین در نیمه دوم کاملا جسورانه و با سود بردن از امتیاز خانگی به دنبال امتیاز این بازی بود اما پیکان نیز همانند دو بازی قبلی خود که برابر پدیده و نساجی به نمایش گذاشته بود، حملات جالب توجهی روی دروازه حریف داشت. شاهین اما در یک ضدحمله و اعلام ضربه ایستگاهی به گل غافلگیرکننده این بازی رسید. در حالیکه که پیکانی ها نمی خواستند سومین شکست پیاپی خود را تجربه کنند به فشار حملات خود افزودند و با تغییراتی در خط حمله توسط فرکی شانس های مناسبی برای دستیابی به گل به دست آوردند. اما داور این بازی با یک اشتباه عجیب و در شرایطی که شوت بازیکن پیکان در محوطه جریمه به بازیکن خودی برخورد کرده بود، با اعلام ضربه کرنر، شانس را به پیکان داد که ارسال واسعی و ضربه سر موسوی، گل تساوی را برای پیکان رقم زد.

نجفی در این بازی به عنوان گلزن شاهین با دو حرکت غیرحرفه ای از زمین بازی اخراج شد؛ او که گل دیدنی برای شاهین به ثمر رسانده بود با در آوردن پیراهنش ابتدا یک کارت زرد از داور گرفت و در صحنه دیگر و برای اتلاف وقت توپ را در اختیار پیکان قرار نداد که با کارت زرد دوم او و اخراجش همراه شد تا شاهین 10 نفره دفقایق پایانی را دنبال کند.

 

بازیکن برتر:

سعید واسعی ستاره خط میانی در این بازی محسوب می‌شد که با حرکات خود، بارها پی ریزی حملات این تیم را برعهده گرفت و موقعیت های مناسبی را برای هم تیمی‌هایش فراهم کرد. او در شرایطی که چند بار هم موقعیت مناسبی برای گلزنی داشت، با یک ارسال دیدنی از روی ضربه کرنر، گلساز تیمش در این جدال لقب گرفت و باعث به تساوی کشیده شدن این دیدار شد.

 

اتفاق ویژه:

دو تیمی که  دو هفته ابتدایی را با شکست دنبال کرده بودند، اینبار به تک امتیاز فصل نوزدهم دست یافتند و نوبرانه خود را از فصل جدید با یک امتیاز استارت زدند. با این حال اتفاق ویژه این بازی می تواند صحنه منجر به گل تساوی پیکان لقب گیرد که توپ در شرایطی راهی اوت شد که داور آن را کرنر تشخیص داد و زمینه گل تساوی شاگردان فرکی را رقم زد.

منبع :