کارنامه نهایی کنکور 98 (کارنامه سبز) منتشر می‌شود

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه نهایی داوطلبان آزمون سراسری سال 98 دانشگاه‌ها روز پنجشنبه 28 شهریورماه منتشر می‌شود.

کارنامه نهایی کنکور 98 (کارنامه سبز) منتشر می‌شود

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور کارنامه نهایی داوطلبان آزمون سراسری سال ۹۸ دانشگاه‌ها روز پنجشنبه ۲۸ شهریورماه منتشر می‌شود.

سازمان سنجش آموزش کشور ظهر شنبه ۲۳ شهریورماه اسامی پذیرفته‌شدگان نهایی رشته‌های مختلف تحصیلی با آزمون دوره‌های روزانه، نوبت ‌دوم، دانشگاه ‌پیام ‌نور، پردیس‌های دانشگاه فرهنگیان و تربیت دبیر شهید رجایی، موسسات غیرانتفاعی و غیردولتی، رشته ‌های تحصیلی مجازی، پردیس‌ های خودگردان و ظرفیت مازاد دانشگاه ‌ها و مؤسسات آموزش عالی کشور در سال تحصیلی ۹۸ - ۹۹ را اعلام کرد که ۱۹۱ هزار و ۲۱۵ نفر در آزمون سراسری ۹۸ پذیرفته شدند.بر اساس اعلام روز شنبه سازمان سنجش آموزش کشور، تمام داوطلبان اعم از پذیرفته شدگان رشته های تحصیلی با آزمون یا داوطلبانی که در این مرحله در ردیف پذیرفته شدگان قرار نگرفته ‌اند، در صورت تمایل برای ثبت نام و پذیرش در رشته‌ های صرفاً بر اساس سوابق تحصیلی می‌ توانند تا ۲۸ شهریور به پایگاه اطلاع‌رسانی سازمان سنجش مراجعه کنند.
داوطلبانی که پیش از این در سامانه یاد شده ثبت ‌نام و انتخاب رشته کرده اند در صورت تمایل می توانند نسبت به ویراش اطلاعات و یا رشته‌های انتخابی خود اقدام کنند.
تمام پذیرفته‌شدگان برای اطلاع از نحوه ثبت‌نام، تاریخ ثبت‌نام و مدارک لازم برای ثبت‌نام ضرورت دارد ابتدا به پایگاه اطلاع‌رسانی دانشگاه و یا موسسه آموزش عالی محل قبولی خود مراجعه کنند. در صورتی که دانشگاه یا موسسه محل قبولی برنامه‌ زمانی مشخصی را برای ثبت‌نام در سایت خود درج نکرده باشد، پذیرفته‌شدگان این موسسات در یکی از روزهای چهارشنبه ۲۷، پنجشنبه ۲۸، شنبه ۳۰ و یکشنبه ۳۱ شهریور ماه نسبت به انتخاب رشته خود اقدام کنند.
برای پذیرفته‌شدگان همچنین آن‌ دسته از داوطلبانی که فرم انتخاب‌ رشته اینترنتی خود را تکمیل کرده اند ولی پذیرفته نشده‌اند، کارنامه علمی حاوی رتبه داوطلب در هر یک از کد رشته‌های انتخابی در بین متقاضیان کد رشته مذبور در سهمیه مربوط با توجه به نمره کل داوطلب در همان کد رشته همچنین رتبه آخرین نفر پذیرفته ‌شده در هر یک از کد رشته‌های انتخابی در روز پنجشنبه ۲۸ شهریورماه توسط سازمان سنجش آموزش کشور منتشر می شود.
داوطلبان پس از دریافت کارنامه نتایج نهایی آزمون از طریق پایگاه اطلاع‌رسانی این سازمان در صورتی که در خصوص مندرجات کارنامه یا انتخاب رشته‌ خود سئوال یا تقاضایی داشته باشند تا ۳۱ شهریور منحصراً از طریق سیستم پاسخگویی اینترنتی در سایت سازمان اقدام کنند.

کنکور سراسری سال ۹۸ روزهای ۱۳ و ۱۴ تیرماه امسال با رقابت یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۴۱۱ داوطلب برگزار شد.

منبع :