تولید 350 محصول غذایی دانش‌بنیان در ایران

معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برگزاری گردهمایی سه روزه صنعت غذایی در این صندوق گفت: 350 محصول دانش بنیان غذایی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه تولید شده است.

تولید 350 محصول غذایی دانش‌بنیان در ایران
معاون توسعه صندوق نوآوری و شکوفایی با اشاره به برگزاری گردهمایی سه روزه صنعت غذایی در این صندوق گفت: ۳۵۰ محصول دانش بنیان غذایی توسط شرکت‌های دانش‌بنیان در این حوزه تولید شده است.

سیاوش ملکی‌فر در گردهمایی سه روزه فناورانه صنایع، شرکت‌های دانش بنیان و استارتاپ‌های صنعت غذایی در صندوق نوآوری و شکوفایی افزود: تاکنون دو رویداد فناورانه در صندوق نوآوری و شکوفایی برگزار شده است، دستاوردهای توسعه صنایع فضایی و تعمیر و نگهداری هواپیما از جمله رویدادهای برگزار شده در این صندوق است و گردهمایی صنایع غذایی سومین رویداد فناورانه ما به‌شمار می‌رود.

وی اظهار داشت: دو رویداد جدید دیگر نیز در حوزه‌های خودرو، امنیت سایبری و کشاورزی تا پایان امسال برگزار می‌شود.

ملکی‌فر با اشاره به سابقه تاسیس صندوق نوآوری و شکوفایی با بیان این‌که این صندوق یک موسسه هیات امنایی است، یادآور شد: اکنون ۲۰۰ شرکت دانش‌بنیان در حوزه صنایع غذایی تشکیل شده که تعداد ۳۵۰ محصول دانش‌بنیان تولید کرده‌اند.

وی برگزاری این رویداد را با همکاری نهادهایی همچون آستان قدس رضوی و دو کارگزار بخش خصوصی دانست و گفت: برگزاری نمایشگاهی از دستاوردهای شرکت‌های دانش‌بنیان، برگزاری ۶ رویداد ارائه‌ فناوری در صنایع غذایی، برگزاری رویدادهای ارائه توانمندی شرکت‌های دانش‌بنیان صنایع غذایی، برگزاری جلسات B۲B به منظور عقد قرارداد و تفاهم‌نامه‌ها و برگزاری پنل‌های کاربرد فناوری‌های دیجیتال در صنایع غذایی از جمله برنامه‌های این رویداد سه روزه به‌شمار می‌رود.

ملکی‌فر با اشاره به تسهیلات صندوق نوآوری به شرکت‌های دانش‌بنیان تاکید کرد: تسهیلات بلاعوض را به منظور دریافت استانداردهای مورد نیاز به شرکت‌های صنایع غذایی اعطا می‌کنیم، ضمن آنکه ۷۰ درصد هزینه‌های اجاره و ساخت غرفه و حمل تجهیزات به منظور حضور شرکت‌های دانش‌بنیان در نمایشگاه‌های خارجی نیز پرداخت می‌شود، همچنین از سوی صندوق تسهیلاتی برای دریافت استانداردهای مورد نیاز این صنعت نیز پرداخت خواهد شد. 

منبع :