همبرگرهای بدون گوشت به بازار می‌آید

یکی از منابع غذایی انسان‌ها گیاهان هستند. برگرکینگ در اوایل ماه آوریل شروع به فروش برگر‌های بزرگ حاوی مواد گیاهی در رستوران‌های سنت‌لوئیس کرد.

همبرگرهای بدون گوشت به بازار می‌آید

 برگرکینگ در اوایل ماه آوریل شروع به فروش برگر‌های بزرگ‌ حاوی مواد گیاهی در رستوران‌های سنت‌لوئیس کرد. هفته‌ها بعد، این شرکت اعلام کرد که قصد دارد آن‌را در بازارهای دیگر نیز به منوی خود اضافه کند و خاطرنشان کرد: «اگر همبرگر بدون گوشت این کمپانی در مناطق جدید هم به همان اندازه‌ی سنت‌لوییس فروش کند، شاید این کمپانی محصول جدید خود را تا اواخر سال ۲۰۱۹ در سراسر آمریکا به فروش برساند.»

هم اکنون که دیگر نیمی از تابستان هم گذشته هنوز برگر‌کینگ می‌گوید که این تحول بسیار بزرگی خواهد بود و این برگرهای بزرگ گیاهی غیرعادی در ۸ آگوست به منوی غذایی سایر نمایندگی‌های سراسر آمریکا اضافه خواهند شد. «کریس فیناززو» رئیس برگرکینگ آمریکای شمالی، می‌گوید: «از آنجا که ما ابتدا این محصول را در ماه آوریل در سنت‌لوئیس آزمایش کردیم و بعد آن‌را در شش بازار دیگر سراسر کشور مورد آزمایش قرار دادیم، باید بگوییم که بازخورد مصرف‌کنندگان بسیار خوب بوده است. و این برگر هم توانسته مشتریان فعلی‌ای را که طرفدار ساندویچ‌های بزرگ هستند، به سوی خود جذب کند و هم مشتریان جدیدی را که می‌خواهند حتماً این برگر جدید را تست کنند تحت تاثیر قرار دهد و لذا باید بدون اغراق بگویم که مصرف‌کنندگان توانسته‌اند ارتباط خوبی را با این غذای جدید برقرار کنند.»

تا همین سه سال پیش، پرچمدار جدید شرکت ایمپاسیبل‌برگر، فقط در رستورانی در نیویورک در دسترس بود، اما تا ماه ژوئیه سال ۲۰۱۹، این غذا در منوی بیش از ۸۰۰۰ نمایندگی سراسر جهان قرار خواهد گرفت. این تعداد قابل توجه است، اما برگرکینگ فقط در ایالات متحده بیش از ۷۰۰۰ نمایندگی دارد. این موضوع به این معناست که  نمایندگی‌های کینگ‌برگر تقریباً دو برابر تعداد رستوران‌هایی هستند که غذاهای گیاهی سرو می‌کنند. در همین حال، برگرکینگ قصد دارد موفقیت خود را در زمینه‌ی عرضه‌ی برگرهای بزرگ جشن بگیرد و لذا از تمام نیروی بازاریابی خود استفاده کرده است.

از ۸ آگوست تا اول سپتامبر، حتی گزینه‌ی تست نیز برای این ساندویچ‌های بزرگ ارائه خواهد شد و لذا مشتریان می‌توانند با سفارش دادن یک برگر بزرگ استاندارد و یک برگر بزرگ جدید، تنها به قیمت ۷ دلار، هر دو ساندویچ برگر بزرگ را که معمولاً هرکدام ۵.۵۹ دلار قیمت دارند با پیک رایگان دریافت کنند.

فینازو می‌گوید: «ما به این گروه از غذاهای خود امید زیادی داریم و این کار می‌تواند باعث شود که استفاده از گوشت گیاهی در فست‌فودهای آمریکایی جا بیافتد.»

منبع :