تحلیل و بررسی آزمون 15 شهریور یازدهم ریاضی

تحلیل و بررسی درس به درس میزان و سختی دروس در آزمون 15 شهریور

تحلیل و بررسی آزمون 15 شهریور یازدهم ریاضی

دانش آموزان عزیز کانونی سلام !

در این مقاله قصد داریم آزمون 15 شهریور یازدهم ریاضی را بررسی و تحلیل کنیم. با استفاده از این تحلیل می توانید دید واقع بینانه تری نسبت به خود پیدا کنید، اینکه کدام درس ها دشوار و کدام ساده تر بوده اند.

آزمون 15 شهریور چهارمین آزمون از پروژه تابستان است كه در آن مطابق برنامه پیشروی آزمون که در زیر هم آمده است ، یک پنجم از مباحث سال دهم و چهار پنجم مطالب ابتدایی نیمسال اول را آزمون داده اید.تحلیل و بررسی آزمون 15 شهریور یازدهم ریاضی


 

در جدول زیر سیستم ده دهی یا همان میزان سختی درس های این آزمون را مشاهده میکنید

تحلیل و بررسی آزمون 15 شهریور یازدهم ریاضی

در این آزمون درس شیمی1 و هندسه 2 به نسبت سایر دروس دشوار‌تر و میانگین درصد پاسخ‌گویی به این دروس به ترتیب 10 و 5 درصد بوده است. همچنین میانگین درصد پاسخگویی به دروس ریاضی1 و فیزیک 1 بیشتر از سایر دروس اختصاصی بوده است.  

تحلیل و بررسی آزمون 15 شهریور یازدهم ریاضی

دوستان عزير، پس از برگزاري هر آزمون بهترين استفاده‌اي که از زمان مي‌توان داشت، زماني است که به بررسي آزمون برگزار شده اختصاص داده مي‌شود لذا پيشنهاد مي‌کنيم در همان روز و يا روز بعد از آزمون حتماً سوالات آزمون را بررسي کنيد و سوالاتي را که به آن‌ها پاسخ نداده‌ايد و يا پاسخ غلط داده‌ايد در يک يادداشت جداگانه جمع‌آوري کنيد. چرا که با تکرار اين يادداشت‌ها مي‌توانيد آن سوال را براي هميشه در ذهن خود تثبيت کنيد تا اگر دوباره در آزمون‌هاي بعدي و يا در کنکور با سوالي مشابه همان سوال مواجه شديد، ديگر اشتباه گذشته را تکرار نکنيد و اين‌گونه مي‌توانيد درصد خود را افزايش دهيد و از اشتباه گذشته پلي براي موفقيت آينده بسازيد.

پس از خوندن این مقاله تصمیمی برای آزمون های آینده گرفتید ؟ نظرتون رو بنویسید 

انتقال اطلاعات در نسل ها (قسمت اول ) از زیست شناسی3
دوازدهم تجربي     دبیر : سروش صفا