باید چند ساعت درس بخوانم؟

در طول این سال‌ها سؤالی که مدام تکرار می‌شود این است: باید چند ساعت درس بخوانم؟

باید چند ساعت درس بخوانم؟

در طول این سال‌ها سؤالی که مدام تکرار می‌شود این است: باید چند ساعت درس بخوانم؟

برای رسیدن به جواب این سؤال، اولین کار شروع با دفتر برنامه‌ریزی است. از همین امروز شروع کنید. هرگز فکر نکنید که تکمیل دفتر برنامه‌ریزی باید از شنبه شروع شود. هر روزی که این دفتر را شناختید، شروع کنید. کافی است بعد از مطالعه، میزان مطالعه‌ی هر درس را در دفتر برنامه‌ریزی بنویسید. بعد از مدت کوتاهی متوجه می‌شوید که میانگین مطالعه‌‌ی روزانه‌ی شما چند ساعت است. این مقدار به هیچ‌کس جز خودتان ارتباطی ندارد؛ یعنی شما با هیچ‌کس جز خودتان نباید مقایسه شوید.

سعی کنید هر روز کم‌کم ساعت مطالعه‌ی خود را بالا ببرید. در چند هفته، رکورد خودتان را بشناسید و بعد سعی کنید رکورد جدید کسب کنید. این بهترین انگیزه برای افزایش ساعت مطالعه است.

با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی و با کمک پشتیبان و مشاوره‌های او، متوجه می‌شوید که در کدام درس‌ها کم‌کاری کرده‌اید و آیا متعادل درس می‌خوانید یا خیر.همچنین متوجه می‌شوید که اگر در درسی تراز شما بالا یا پایین است، علت آن به ساعت مطالعه‌تان ربط دارد یا چیزهای دیگر.

مهم‌ترین نتیجه‌ی دفتر برنامه‌ریزی، پیشرفت است. این دفتر شما را تشویق می‌کند تا ساعت مطالعه‌تان پیشرفت کند و پیشرفت ساعت درسی، قطعاً نتیجه‌ای جز پیشرفت نمره و تراز نخواهد داشت.