رتبه28تجربی: کم کاری تابستان را چگونه جبران کنیم؟

اگر از دانش آموزانی بوده اید که تابستان را از دست داده اید، افسوس نخورید! یا هنوز 20روز فرصت دارید...

رتبه28تجربی: کم کاری تابستان را چگونه جبران کنیم؟

المیرا علایی

رتبه۲۸ منطقه1 - دانشجوی پزشکی تهران

« کم کاری تابستان را چگونه جبران کنیم؟ »
نقشِ پررنگ تابستان در موفقیت کنکور بر کسی پوشیده نیست؛علاوه بر اینکه در ابتدای کار هرکس از انگیزه و انرژی بالایی برخوردار است که این امر به او در بهتر پیش رفتن کمک میکند؛ تعطیلیِ مدارس در تابستان(یا تا نیمه های آن) این فرصت را به دانش آموزانِ دوازدهم میدهد تا ساعت مطالعه بالایی داشته و یا آن را بهبود دهند و در نتیجه حجم قابل قبولی از دروس را بخوانند.
اما خیلی از دانش آموزان از این فرصت طلایی به درستی استفاده نکرده و آن را از دست میدهند؛یا حتی به دلایلی مثل دوره المپیاد خیلی دیر می توانند اقدام به شروع درس خواندن کنند که من هم تجربه مشابهی داشتم و با این وجود توانستم در ۱ ماه باقی مانده حجم تا حد زیادی خودم را به بقیه دانش آموزان برسانم.
اگر از این دست دانش آموزان بوده اید یا هنوز ۲۰روز فرصت دارید،پس به جای غصه خوردن و استرس گرفتن برای زمان از دست رفته،بهترین کار تمرکز روی بهترین استفاده از فرصت باقی مانده است.رتبه28تجربی: کم کاری تابستان را چگونه جبران کنیم؟

اول از همه تمام مبحث هایی که باید خوانده شوند را لیست کنید؛به هر مبحث بر حسب نقاط قوت و ضعف خود و اینکه آیا در تابستان روی هیچ کدام کار کرده اید یا نه و بر حسب مهم و سوال خیز بودن،و سخت بودن مبحث امتیاز بدهید.(یا حتی میتوانید با color coding الویت بندی کنید!)
به علاوه بر اساس زمانی که باقی مانده و ساعت مطالعه ای که میتوانید داشته باشید،مدت زمانی که در اختیار دارید را محاسبه کنید؛ فراموش نکنید تابستان بهترین زمان برای بهبود ساعت مطالعه است،پس بخشی از تمرکز خود را صرف این موضوع و افزایش گام به گام ساعت مطالعه تان بکنید تا با شروع مدارس مشکلی از این نظر نداشته باشید.
حالا بر اساس امتیاز هایی که به درس ها دادید و زمانی که دارید الویت بندی کنید که در فرصت باقی مانده به ترتیب باید روی کدام مباحث تمرکز کنید و تا قبل از پایان تابستان حداقل یکبار آن ها را بخوانید.
(پیشنهاد من به شخصه برای الویت بندی،اول خواندن درس های سخت تر و وقت گیرتر است!)
بر اساس الویت بندی هایتان،یک برنامه ریزی صحیح و اصولی انجام داده و با بیشترین تلاش و بیشترین بازدهی شروع به استفاده از وقت باقی مانده و جبران وقت تلف شده بکنید.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه المیرا علایی عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

پیج پشتیبان ویژه ها : 
vipposhtiban@ را در اینستاگرام جستجو نمایید یا روی لینک دنبال کردن ما در پیج پشتیبان ویژه کلیک نمایید.