رتبه200تجریی :مهمترین گام؛ جمع بندی تابستان

حمید زارع رتبه200 منطقه2 تجربی از اهمیت جمع بندی تابستان می‌نویسد

رتبه200تجریی :مهمترین گام؛ جمع بندی تابستان

حمید زارع

رتبه 200 منطقه2 - دانشجوی پزشکی دانشگاه ایران

« اولین خوان از هفت خوان کنکور را با یک جمعبندی خوب ، سپری کنید »

همه ی ما میدانیم که مباحثی که در کنکور مورد سوال قرار میگیرند ، خیلی زیاد هستند؛ پس نمی توانیم که همه ی آن ها را باهم در یک زمان کم بخوانیم و مجبوریم آن ها را در طی چندین ماه مطالعه کنیـم.

مثلا همین تابستانی که دو ماهش گذشته است ، یک سری از مطالب را خواندین و به درصدی از تسلط در آن ها رسیدید؛ برای حفظ و از آن مهم تر ، ارتقای تسلط تان ، نیاز است که مطالبی که خواندین را آخر تابستان دوباره مرورشان کنید؛ این مرور آخر تابستانی، اولین خوان از همان هفت خوانی که گفتم است؛ شش خوان بعدی هم به ترتیب نیم سال اول ، امتحانات ترم اول ، نیم سال دوم ، عید ، دوران سه روز یکبار و هفته ی اخر کنکور است!  

جمعبندی یعنی شما آن مطالبی را که خواندین ( نه مطالبی که هنوز نخواندین) را شروع میکنید به مرور کردن ( نه دوباره خوندن).

فایده ی دیگری هم که این جمع دارد ،این است که میتوانیم مباحث مختلفی را در کنار هم بخوانیم و ارتباطشان را با هم درک کنیم و نحوه ی طرح سوالاتی که چند موضوعی هستند را بیشتر بفهمیم.

همان طور  که قبل تر گفته شد، مطالبی را که قبلا خوانده ایم ، باید مرور کنیم.

مرور با دوباره خوانی فرق دارد، حداقل تفاوت آن هم در زمانی است که از شما گرفته می شود؛ مثلا اگر برای کامل خواندن یک فصل فیزیک از شما بیست ساعت وقت بگیره ، برای مرورش شما به چهار پنج ساعت بیشتر نیاز ندارید.

حالا چطوری مرور و جمع بندی کنیم ؟

* اولین کار این است که شما بفهمید در کدام مباحث ضعف دارید و بعد در تایم مرورتان ، برای آن مبحث ، وقت بیشتری بگذارید و برای مباحثی که بیشتر تسلط داشتید ، وقت کمتری صرف کنید.

برای فهمیدن این موضوع ، شما باید برای هر درس ، یک یا دو مجموعه تست بر حسب نیازتان بزنید.بعد بر حسب تسلط در هر مبحث و همچنین ضریب هر درس و تایمی که دارید ، برنامه بنویسید که در آن، مرور خلاصه های تان و حل تست زماندار ، باید اولویت داشته باشد!

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه حمید زارع عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

پیج پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در اینستاگرام جستجو نمایید یا روی لینک دنبال کردن ما در پیج پشتیبان ویژه کلیک نمایید.