رتبه77 تجربی : روش مطالعه ام در درس زیست

امیررضا رضایی رتبه77 منطقه1 تجربی از تجربیات خود در خصوص افزایش درصدش در درس زیست شناسی و راه حلش می‌نویسد

رتبه77 تجربی : روش مطالعه ام در درس زیست

امیررضا رضایی

رتبه77 منطقه3 - دانشجوی دندان پزشکی تهران

« چگونه زیست را از صفر به نود درصد برسانیم؟ »

در مهرماه سال 96 با حجم انبوهی از کتاب‌های زیست‌شناسی و سایر دروس روبه رو بودم. باید در نه ماه زیست شناسی را بدون هیچ پایه ای در حد مطلوب یاد میگرفتم.

در گام اول با توجه به ضعف در این درس و اهمیت بالای آن زیست‌شناسی را در برنامه هر روز خود قرار دادم. 

با توجه به اینکه مرور مطالب در زیست‌شناسی بسیار مهم و تنوع تستی در این درس به اندازه مرور مهم است، برنامه روزانه خود را هم به سه بخش تقسیم کردم. در بخش اول مطالب جدید را از روی کتاب درسی مطالعه می‌کردم. در بخش دوم تست‌ها را می‌زدم و در بخش سوم کتاب را به همراه نکاتی که از تست‌ها استخراج کرده بودم دوباره مرور می‌کردم. اما نکته مهم این بود که هر یک از این سه بخش را در طول روز به سه مبحث متفاوت اختصاص می‌دادم که میزان مرور مطالب برای تثبیت بهتر در حافظه‌ام بیشتر شود. 

در هر یک از این بخش‌ها نصف زمان را به مطالب دروس پایه و نصف دیگر را به دروس پیش دانشگاهی اختصاص می‌دادم و سعی می‌کردم اگر در مطلبی را به برنامــه راهبردی نرسیدم در ایستگاه‌های جبرانی جران کنم. در تست‌زنی هم به ترتیب سختی تست‌ها را می‌زدم که مطالب تدریجا برایم جا بیفتند به این صورت که همواره کتاب سه سطحی را بعد کتاب آبی استفاده می‌کردم و اینگونه بود که با مرور فراوان و تست زیاد چند از ده من در آزمون کانون از 1از 10 به 9از 10 رسید ودر کنکور زیست‌شناسی را 81% پاسخ دادم.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه امیررضا رضـائی عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

پیج پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در اینستاگرام جستجو نمایید یا روی لینک دنبال کردن ما در پیج پشتیبان ویژه کلیک نمایید.