همایش شوراهای دانش‌آموزی برتر استان‌ها دوشنبه گشایش می‌یابد

همایش شوراهای دانش‌آموزی برتر استان‌ها فردا گشایش می‌یابد

همایش شوراهای دانش‌آموزی برتر استان‌ها دوشنبه گشایش می‌یابد

همایش شوراهای دانش‌آموزی برتر استان‌ها فردا گشایش می یابد

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش از برگزاری همایش ملی شوراهای دانش آموزی برتر استان ها ویژه دختران از روز دوشنبه این هفته خبر داد و گفت: بیش از ۹ میلیون دانش‌آموز در انتخابات شوراهای دانش‌آموزی شرکت کردند.

به گزارش روز یکشنبه وزارت آموزش و پرورش، «علی رمضانی» افزود: همایش ملی شوراهای دانش آموزی برتر استان ها ویژه دختران در اردوگاه میرزاکوچک خان رامسر از روز دوشنبه به مدت ۲ روز برگزار می شود.

وی خاطرنشان کرد: بیش از ۷۰۰ هزار دانش آموز در قالب شوراهای دانش آموزی برگزیده شدند که این نشان دهنده استقبال خوب دانش آموزان و خانواده ها از شورای های دانش آموزی مدارس است و همین امر  باعث شد تا برای دانش آموزان در این زمینه برنامه ویژه ای داشته باشیم.

وی تصریح کرد: ۱۸ انجمن دانش آموزی بر اساس نوع نیاز دانش آموزان در شوراهای دانش آموزی مدارس تعریف شده که در سال تحصیلی ۹۸-۹۷ سه ماموریت ویژه برای شورا های دانش آموزی در نظر گرفتیم.

مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش ادامه داد: یکی از آنها جشنواره فرهنگی و هنری حمایت از کالای ایرانی است که مسوولیت آن در مدرسه با شورای دانش آموزی و بر عهده انجمن نوشت افزار و  کالای ایرانی بود.

رمضانی گفت: همچنین جشنواره آیینه زمان (زندگی به سبک روح الله) که درخصوص زندگی حضرت امام خمینی (ره) است و در شورای دانش آموزی مدرسه  انجمن سبک زندگی ایرانی – اسلامی مسئولیت برگزاری آن را بر عهده داشت.

وی یادآورشد: با توجه به سیل در استان ها در ابتدای امسال در برخی از استان های کشور رخداد کار برجسته ای با عنوان پویش ملی «سیل مهربانی همکلاسی» به منظور حمایت و کمک به هموطنان سیل زده به ویژه دانش آموزان توسط شوراهای دانش آموزی مدارس کشور برگزار شد که مسئولیت آن بر عهده انجمن مقابله با حوادث و بلایای طبیعی بود.
مدیرکل فرهنگی، هنری اردوها و فضاهای پرورشی وزارت آموزش و پرورش تصریح کرد: شورای دانش آموزی یکی از ارکان مدرسه است  که به وظایف آن در شیوه نامه اجرایی شورای دانش آموزی اشاره شده است و قصد داریم تا از تمام ظرفیت دانش آموزان در شوراهای دانش آموزی استفاده کنیم.

رمضانی همایش ملی شوراهای دانش آموزی را نقطه عطف دانست و ادامه داد: به منظور تشکرویژه از شوراهای دانش آموزی همایش ملی شوراهای دانش آموزی برتر استان ها ویژه دختران در اردوگاه میرزا کوچک خان رامسر برگزار می شود.

وی ادامه داد: در این همایش آموزش، مهارت آموزی و توانمندسازی اعضای منتخب شوراهای دانش آموزی سراسر کشور در راستای تحقق ساحت سیاسی – اجتماعی سند تحول بنیادین مد نظر است.

مدیرکل وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: کارگاه های مهارت آموزی ویژه ای در این همایش  ۲ روزه با عنوان آشنایی با فضای مجازی، حقوق شهروندی، امداد و نجات و گفتمان های دانش آموزی (کرسی های آزاد اندیشی) در نظر گرفته ایم و همچنین برنامه های فرهنگی، ورزشی و فوق برنامه قرآنی با عنوان شبی با قرآن  و جنگ شادی با استفاده از ظرفیت دانش آموزان در نظر گرفته ایم.

به گزارش ایرنا، دانش آموزان از امروز به اردوگاه میرزاکوچک خان رامسر وارد می شوند و  همایش ملی شوراهای دانش آموزی فردا با حضور علیرضا کاظمی معاون پرورشی و فرهنگی، رمضانی مدیرکل فرهنگی و هنری اردوها و فضاهای پرروشی وزارت آموزش و پرورش و مسئولان آموزش و پرورش استان مازندران و سایر استان ها گشایش می یابد.

مراسم اختتامیه این همایش نیز روز پنج شنبه برگزار می‌شود.

منبع :