رتبه86 تجربی: چگونه برای مطالعه کنکور، ایجاد انگیزه کنیم؟

در این مقاله، ثمین داوودی رتبه86 منطقه1، می‌نویسد که چگونه برای مطالعه کنکور، ایجاد انگیزه کنیم...

رتبه86 تجربی: چگونه برای مطالعه کنکور، ایجاد انگیزه کنیم؟

ثمین داوودی

رتبه86 منطقه1 – دانشجوی پزشکـی شهیدبهشتی


« چگونه برای مطالعه کنکور، ایجاد انگیزه کنیم؟ »


١) من درس خواندن را از صبح زود آغاز ميكردم اوايل بيدارشدن زودهنگام برايم سخت بود، اما از پدرم خواستم صبح ها در مسير رفتن به محل كارش من را به كتابخانه برساند تا مجبور شوم زود بيدار شوم بعد از چند مدت سحرخيزي در من تبديل به عادت شد. برعكس روزهايي كه دير درس خواندن را شروع ميكردم حس مي كردم روزم خراب شده است و بقيه روز نمي توانستم خوب درس بخوانم.زودهنگام آعاز كردن درس كمك مي كند پيگيري بيشتري در درس خواندن داشته باشيم.

٢) قبل از آغاز هفته ي جديد (روز جمعه) براي تك تك روزهاي هفته بعد به تفكيك درس برنامه ريزي ميكردم و اين برنامه را جلوي ميز مطالعه ام مي چسباندم تا هميشه جلوي چشمم باشد و به آن ملزم باشم برعكس هفته هايي كه برنامه ريزي را شنبه يا ديرتر انجام ميدادم هيچ چيز خوب پيش نمي رفت.

٣) بعد از انجام دادن هركاري از برنامه ام روي آن خط ميكشيدم اين يك راهكار ساده است؛ اما به من حستسلط و جلوروندگي در برنامه ام را مي داد. اينطوري دوست داشتم هرچه سريعتر سراغ مورد بعدي برنامه ام بروم و روي آن نيز خط بكشم!

٤) ارتباطم را با ٤دسته از اشخاص در سال كنكور كم رنگ كردم: افراد غير درس خوان-افرادی که وقتم را می گرفتند و مانع درس خواندنم می شدند -اشخاصی كه درسشان از من خيلي بهتر بود-افرادی كه با آن ها در محيط هاي غير درسي مثل آموزشگاه هنر و زبان و...آشنا شده بودم و روابط چندان محکمی نداشتیم.

٥) فعاليت هاي غير درسي مثل رمان خواندن،نقاشي كشيدن،ورزش حرفه اي كردن، يادگيري زبان خارجه و ...ام را تقريبا کم کردم.

٦) از همان اولين آزمون کانون به خودم قول دادم تحت هر شرايطي و با هرتراز و نتيجه اي تا آخرين روز كنكور به برنامه راهبردی آزمون ها پايبند باشم و مباحث آزمون را برسانم چون براي موفقيت در كنكور چاره ي ديگري نداشتم اين تعهد جلوي تنبلي ام را در روند كنكور ميگرفت.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه ثمین داوودی  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

پیج پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در اینستاگرام جستجو نمایید یا روی لینک دنبال کردن مـا در پیج پشتیبان ویژه کلیک نمایید.