برترها از کدام قسمت جعبه ابزار کارنامه،بیشتر استفاده می‌کنند؟

در صفحه شخصی دانش آموزان و در قسمت جعبه ابزار ، کارنامه‌های مختلفی جهت استفاده از دانش آموزان تدارک دیده شده است. هر کدام از این کارنامه‌ها ، می‌تواند به دانش آموزان کمک کند تا بازخورد مناسبی از

برترها از کدام قسمت جعبه ابزار کارنامه،بیشتر استفاده می‌کنند؟

در صفحه شخصی دانش آموزان و در قسمت جعبه ابزار ، کارنامه های مختلفی جهت استفاده دانش آموزان تدارک دیده شده است. هر کدام از این کارنامه ها ، می تواند به دانش آموزان کمک کند تا بازخورد مناسبی از عملکرد خود را در طول سال تحصیلی مشاهده کرده و نسبت به تثبیت نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف خود اقدام کنند. در آزمون گذشته از دانش آموزان کنکوری درباره کارنامه های مختلف جعبه ابزار و میزان استفاده و استقبال آنان سوال پرسیده شده بود. در نمودار زیر مقایسه میزان استفاده «دانش آموزان برتر» و «مجموع دانش آموزان» از هرکدام از این کارنامه ها را مشاهده می کنید:

برترها از کدام قسمت جعبه ابزار کارنامه،بیشتر استفاده می‌کنند؟

در نمودار میله ای بالا ، رنگ سرمه ای میزان استفاده برترها از هر کدام از کارنامه های جعبه ابزار را نشان می دهد و رنگ سبز نیز نشان دهنده درصد استفاده کل دانش آموزان از این کارنامه ها می باشد. از قسمت های «کارنامه اصلی آزمون ها» ، «کارنامه اشتباهات» و «کارنامه هدف گذاری» دانش آموزان برتر و مجموع دانش آموزان ، تقریبا به یک میزان استفاده می کنند (برترها دو درصد بیشتر) ، اما از کارنامه های 5نوع درس ، مبحثی ، بازیابی ، پروژه ای و جزوه هوشمند ، برترها به مراتب بیشتر از مجموع دانش آموزان استفاده کرده و در جهت پیشرفت خود به کار می گیرند. لازم به یادآوری است در مصاحبه هایی که با نفرات برتر کنکور98 انجام شده ، اکثر آنان از تمامی قسمت های جعبه ابزار کارنامه استفاده کرده و این کارنامه ها را به عنوان یکی از دلایل اصلی موفقیت خود عنوان کرده اند. به دانش آموزان امسال کانون به خصوص کنکوری های 99 توصیه می کنیم حتما به قسمت جعبه ابزار کارنامه در صفحه شخصی خود مراجعه کرده و از این کارنامه ها در جهت گرفتن بازخورد مناسب از عملکردشان و برنامه ریزی برای آزمون های آتی استفاده کنند.