راهیابی 10 هزار نفر به مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور

نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی 97- 98 حدود 10هزار دانش آموز از سراسر کشور به مرحله قهرمانی مسابقات ورزش دانش آموزی راه یافتند.

راهیابی 10 هزار نفر به مسابقات ورزشی دانش آموزان کشور
نماینده فدراسیون ورزش دانش آموزی وزارت آموزش و پرورش گفت: در سال تحصیلی ۹۷- ۹۸ حدود ۱۰هزار دانش آموز از سراسر کشور به مرحله قهرمانی مسابقات ورزش دانش آموزی راه یافتند.

ساسان شاه بهرامی در آیین استقبال از شرکت کنندگان در سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان پسر کشور در شهرکرد  افزود: امسال سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی پسران و سی مین دوره مسابقات قهرمانی ورزش دختران در ۱۰ رشته دختران و ۱۰ رشته پسران با حضور دانش آموزان برتر برگزار می شود.

به گفته وی، امسال استان چهارمحال و بختیاری میزبان سه رشته پایه دو و میدانی، شنا و ژیمناستیک در مقطع متوسطه اول است.

وی اظهار داشت: مسابقات در شهر رامسر در ۳ رشته دختران و پسران، اردبیل ۲ رشته پسران، اصفهان ۲ رشته دختران، سمنان ۲ رشته دختران برگزار می شد.

شاه بهرامی از اعزام نفرات برتر رشته ورزشی فوتسال شهر تبریز به نمایندگی از کاروانهای کشور به مسابقات تایلند خبر داد، افزود: تیرماه نیز تیم دو و میدانی به کرواسی اعزام شد.

قائم مقام سرپرست عالی مسابقات  ورزشی دانش آموزان سراسر کشور در شهرکرد از آغاز پذیرش سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی قهرمانی دانش آموزان پسر سراسر کشور مقطع متوسطه اول از روز بیستم مردادماه درمجموعه ورزشی شهدای آموزش و پرورش شهرکرد خبر داد.

خدایار قاسم پور افزود: سی و ششمین دوره مسابقات ورزشی دانش آموزان پسر و سی امین دوره ورزش دانش آموزان دختر سراسر کشور مقطع متوسطه اول تا ۳۰مرداد ماه در سه رشته شنا، ژیمناستیک و دو و میدانی برگزار می شود.

وی گفت: این رویداد ملی با شرکت ۲ هزار و ۵۰۰ نفر از دانش آموزان ، مربیان، سرپرستان، داوران، ناظران و عوامل اجرایی شرکت می کنند.

قاسم پور تعداد تیم های شرکت کننده در این دوره از مسابقات را ۱۸۰ تیم عنوان کرد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش چهارمحال وبختیاری با اشاره به میزبانی استان برای چهارمین سال پیاپی در رشته های شنا و دو و میدانی و ژیمناستیک افزود: وجود امکانات و تجهیزات کامل دراستان زمینه میزبانی مسابقات را فراهم کرده است.

 وی در پایان به برگزاری مسابقات در تقویت ورزش قهرمانی و روحیه نشاط  در بین دانش آموزان اشاره کرد و گفت: این مسابقات ورزشی دانش آموزی در سال رونق تولید با شعار "ورزشکار، دوستدار و حافظ محیط زیست " برگزار می شود.

منبع :