ثبت درخواست تجدیدنظر نتایج آزمون استعداد درخشان از 15 مرداد

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان اعلام کرد که معترضان به نتایج آزمون هفتم استعداد درخشان از 15 مرداد ماه می‌توانند درخواست تجدید نظر خود را در سامانه hoosh.medu.ir ثبت کن

ثبت درخواست تجدیدنظر نتایج آزمون استعداد درخشان از 15 مرداد
 رئیس مرکز ملی پرورش استعداد درخشان و باشگاه دانش پژوهان جوان اعلام کرد که معترضان به نتایج آزمون هفتم استعداد درخشان از  ۱۵ مرداد ماه می توانند درخواست تجدید نظر خود را در سامانه hoosh.medu.ir ثبت کنند.

فاطمه مهاجرانی درباره اعتراض برخی خانواده ها به نتایج آزمون پایه هفتم استعداد درخشان اظهار کرد: بی شک به اعتراضات دانش آموزان رسیدگی می شود.

وی افزود: اعتراض حق مردم و پاسخگویی وظیفه مسوولان است، اما احتمال کمی برای تغییر نتایج آزمون ورودی پایه هفتم استعداد درخشان وجود دارد.

آزمون ورودی پایه های هفتم و دهم روزهای ۳۰ و ۳۱ خرداد ماه برگزار و نتایج آزمون پایه هفتم روز ۱۳ مردادماه اعلام شد.

رئیس مرکز ملی پرورش استعداد درخشان و باشگاه دانش پژوهان درباره رسیدگی به تخلفات برگزارکنندگان آزمون در روز جلسه امتحان، خاطرنشان کرد: معترضان باید پس از برگزاری آزمون ها هر گونه شکایتی را به مرکز سنجش آموزش و پرورش ارجاع دهند.

مهاجرانی با اشاره به اینکه مرکز سنجش ، مجری آزمون های آموزش و پرورش است، یادآور شد: تخلفات در برگزاری آزمون ها و هرگونه شکایتی باید به صورت حضوری در مرکز سنجش آموزش و پرورش مطرح شود.

مهاجرانی در ادامه گفت: برای شرکت در آزمون ورودی پایه هفتم مدارس استعدادهای درخشان حدود ۱۷۰ هزار دانش آموز کلاس ششم ابتدایی ثبت نام کرده بودند که از این تعداد در نهایت حدود ۱۶ هزار و ۵۰۰ نفر در سال تحصیلی ۹۹-۹۸ برای ورود به مدارس سمپاد پذیرفته شدند.

وی با بیان اینکه متقاضیان نسبت به سال گذشته برای ورود به پایه هفتم ۲۵ هزار نفر بیشتر شده است، تصریح کرد: سال گذشته به دلیل برگزاری نوع آزمون، هزار و ۵۰۰ صندلی خالی داشتیم و تعداد پذیرفته‌شدگان در مجموع ۱۵ هزار نفر بود.

منبع :