آزمون‌های آنلاین زیست شناسی و شیمی کانون چه ویژگی هایی دارد؟

ما با بهره گیری از توانایی‌ها و تجربیات گروه تولید آزمون کانون و استفاده از دانش روز برنامه نویسی، سرویس آنلاین یک درس یک آزمون کانون را برای شما فعال کردیم.

آزمون‌های آنلاین زیست شناسی و شیمی کانون چه ویژگی هایی دارد؟

دانش آموزان گرامی، اولیا محترم و پشتیبانان عزیز


ما  با بهره گیری از توانایی ها و تجربیات گروه تولید آزمون کانون و استفاده از دانش روز برنامه نویسی، سرویس آنلاین یک درس یک آزمون کانون را برای شما فعال کردیم. این سامانه شامل آزمون های آنلاین زیست شناسی و شیمی می‌باشد.


تعداد سوالات در آزمون‌های تابستان سامانه یک درس یک آزمون به صورت زیر می باشد:

معرفی سامانه یک درس یک آزمون:

شما میتوانید با کلیک بر روی این لینک به سایت برگزاری آزمون های آنلاین زیست شناسی و شیمی کانون دسترسی پیدا کنید. در این سایت شرایط و نحوه برگزاری آزمون های آنلاین توضیح داده شده است. جهت ثبت نام و کسب اطلاعات بیشتر به نمایندگی های کانون در شهر خود مراجعه نمایید.ویژگی‌های آزمون‌های آنلاین یک درس یک ازمون:

 • 1) برگزاری آزمون طبق برنامه راهبردی: آزمون‌های این سامانه بر طبق برنامه راهبردی آزمون‌های کانون است و شما می‌توانید با برنامه ریزی، برای شرکت در آزمون‌های آنلاین و آزمون های برنامه‌ای کانون درس بخوانید.

 • 2) پاسخنامه تشریحی هر آزمون: پس از هر آزمون پاسخنامه تشریحی آن با تحلیل گزینه‌ها در اختیارتان قرار می‌گیرد که این پاسخنامه دارای بخش‌های زیر است:

 • بررسی تک‌تک گزینه‌ها (گزینه جواب و سایر گزینه‌ها) در سوالات چهار گزینه‌ای مفهومی

 • بهره‌گیری از انواع راهکارهای آموزشی، نظیر نمودار، جدول‌های جمع‌بندی، دیاگرام‌های آموزشی، جهت تفهیم مطالب گنگ و دشوار

 • ارائه باکس‌های آموزشی، حاوی مهم‌ترین و پرتکرارترین نکات کنکوری

 • ارائه پاسخنامه‌های فصیح و روان جهت تسهیل کار دانش‌آموزان در درک مفاهیم درس‌ها

 • 3) جعبه ابزار کارنامه: در پایان هر آزمون به فراخور نوع آزمون و تکنیک‌های استفاده شده برای شما کارنامه‌های تحلیلی مختلفی تهیه می‌شود. برخی از این کارنامه‌ها عبارتند از: کارنامه وضعیت کلی(درصد،چند از ده، تعداد درست،غلط نزده) – کارنامه تحلیلی دوسطحی – کارنامه اشتباهات – کارنامه مبحثی – آنالیز نتایج استفاده از تکنیک‌های تست‌زنی(ضربدر منها، زمان های نقصانی و دو خودکار)

 • 4) طراحی آزمون در دو سطح 1 و  2: این آزمون‌ها در دو سطح 1 ( منطبق بر سطح کنکور) و سطح 2 ( یک سطح بالاتر از سطح کنکور) طراحی می‌گردند. ما در این آزمون‌ها برآنیم علاوه بر طراحی سوالاتی در سطح کنکور، در چارچوب کتاب‌های درسی ، سوالاتی در سطحی بالاتر از کنکورهای اخیر ارائه دهیم تا دانش‌آموزان سخت‌کوش به راحتی پاسخگوی سوالات دشوار کنکور باشند و آماده کسب درصدهای بالا در کنکور شوند. بنابراین، با این سبک، آزمون‌ها را از نظر سطح دشواری مناسب برای همه طیف‌های دانش‌آموزان می باشد.

 • 5) قابل انعطاف بودن بازه زمانی آزمون: بازه زمانی برگزاری این آزمون‌ها از سه‌شنبه 8 صبح تا چهارشنبه 6 عصر قبل از آزمون‌های برنامه کانون می‌باشد، این نحوه زمان بندی امکان آزادی عمل در انتخاب شروع آزمون را برای شما که به مدرسه می‌روید و یا در کلاس های دیگری شرکت می‌کنید، فراهم می‌آورد. همچنین فاصله یک روزه میان دریافت کارنامه تا شروع آزمون برنامه‌ای کانون امکان تحلیل پاسخ ها و آمادگی بیشتر شما را ایجاد می‌کند.

 • 6) بازخورد نحوه مدیریت زمان در آزمون: در پایان هر آزمون یک بازخورد آماری از  نحوه مدیریت زمان و میزان زمانی که برای حل هر سوال صرف کرده‌اید در اختیارتان قرار می‌گیرد. این گزارش امکان تحلیل نحوه زمان‌بندی‌تان بر مبنای سطح دشواری سوالات را، فراهم می‌کند.

 • 7) تکنیک ضربدر منها برای مدیریت زمان: در این آزمون‌ها می‌توانید بعد از جواب دادن به هر سوال آن را برای مدیریت زمان خود، علامت‌دار کنید. با علامت‌دار کردن هر سوال، این علامت‌ها روی شماره سوالات نمایش داده می‌شود و شما می‌توانید به راحتی لیست سوالات علامت‌دار خود را در یک نگاه دیده و نسبت به جواب دادن آن‌ها مطابق زمان های نقصانی اقدام نمایید. همچنین در پایان هر آزمون،  یک گزارش تحلیلی از نحوه عملکرد خود با استفاده از این تکنیک‌ها و مدیریت زمان خود دریافت می‌کنید.

 • 8) تکنیک تست زدن با دو خودکار: شما می‌توانید یک بار با در نظر گرفتن مدت زمان قانونی آزمون و یک بار بدون در نظر گرفتن این زمان، در آزمون شرکت کنید. بر این اساس در پایان دو کارنامه قابل مقایسه‌ دریافت خواهید کرد. استفاده از این تکنیک و تحلیل کارنامه آن در دراز مدت منجر به افزایش دقت و سرعت تست زنی خواهد شد.

 • 9) تکنیک "ف ش ن م"  یا یادگیری در حین آزمون: یکی دیگر از تکنیک‌هایی که می‌توانید در آزمون آنلاین استفاده کنید تکنیک "ف ش ن م" است که می‌توانید در حین آزمون برای هر سوال به فراخور نظر و احساستان نسبت به آن سوال، آن را با یکی از حروف ف(فراموش کرده ام)، ش(شک دارم)، ن(نمیدانم) و م(مهم) علامت‌گذاری کنید. پس از پایان آزمون، به راحتی می‌توانید بفهمید یادگیری‌تان در کدام مباحث ناقص بوده و یا کدام قسمت‌ها نیاز به توجه و تمرکز بیشتر دارند. در جعبه ابزارکارنامه آنالیز بازیابی بر اساس علامت گذاری شما در اختیارتان قرار می‌گیرد.


ورود به سامانه یک درس یک آزمون