کتاب زرد عمومی و اهمیت آن در تابستان

در طی سال‌های گذشته، تجربه نشان داده است که دروس عمومی نقش بسیار مهمی در تعیین رتبه‌ی دانش‌آموز در کنکور دارد.

کتاب زرد عمومی و اهمیت آن در تابستان

در طی سال‌های گذشته، تجربه نشان داده است که دروس عمومی نقش بسیار مهمی در تعیین رتبه‌ی دانش‌آموز در کنکور دارد. برخی از دانش‌آموزان به دلیل تراز پایینی که در آزمون‌ها برای دروس عمومی کسب می‌کنند، خیلی به دروس عمومی در ایام تابستان توجه نمی‌کنند و این امر موجب می‌شود تا در آزمون‌های بعد از عید نتوانند جمع‌بندی مناسبی از عمومی‌ها داشته باشند. با این کار خود به خود درصد کنکور آن‌ها نیز در دروس عمومی افت پیدا می‌کند.

 پیشنهاد ما استفاده از کتاب زرد عمومی در تابستان می‌باشد. کتاب زرد عمومی شامل سوالات کنکور چند سال اخیر برای دروس عمومی است و هدف آن این است که در تابستان از آن‌جایی که فراغ بال بیشتری دارید و با آرامش بیشتری دروس را دنبال می‌کنید، بتوانید با شیوه‌ی طرح سوال از دروس عمومی در کنکور آگاهی پیدا کنید که این موضوع می‌تواند در شیوه‌ی مطالعاتی شما در دروس عمومی برای طول سال تحصیلی نقش بسیار مفیدی داشته‌باشد. علاوه براین اگر در موضوعی ایراد دارید می‌توانید با کمک دبیران آن را برطرف سازید.

شاید این برایتان سوال باشد که ما در تابستان همه‌ی دروس عمومی را نخوانده‌ایم، پس چگونه می توانیم به سوالات کتاب زرد پاسخ دهیم؟ پاسخ ما به پرسش شما این است: همان‌طور که از نام دروس عمومی مشخص است به این معنی است که که این دروس عمومی هستند، یعنی نیاز به تخصص خاصی ندارند. برای مثال کافی است تعدادی از آرایه‌ها را بلد باشید. می‌توانید سوال های مربوط به آرایه‌ها را پاسخ دهید. در درس زبان انگلیسی هم اگر دامنه‌ی لغات خوبی داشته باشید می‌توانید به بسیاری از سوالات پاسخ دهید و این کار با مطالعه‌ی مستمر به دست می‌آید.