برنامه‌ی راهبردی، مطمئن‌ترین راه برای رسیدن به هدف

رسیدن به هر هدفی در زندگی نیاز به تصمیم برای شروع و برنامه‌ریزی صحیح دارد. هدف هر کوهنوردی رسیدن به قله‌ی کوه است.

برنامه‌ی راهبردی، مطمئن‌ترین راه برای رسیدن به هدف

رسیدن به هر هدفی در زندگی نیاز به تصمیم برای شروع و برنامه‌ریزی صحیح دارد. هدف هر کوهنوردی رسیدن به قله‌ی کوه است. این کوهنورد برای اینکه حتماً به قله‌ی کوه برسد و ناملایمت‌ها و سختی‌های مسیر او را از پا در نیاورد، به یک هدایتگر قابل اعتماد و آشنا به مسیر نیاز دارد تا بتواند با موفقیت به مقصد برسد. دانش‌آموزان کنکوری همانند کوهنوردانی هستند که برای رسیدن به هدف باید راهی ناهموار و طولانی را بپیمایند. بنابراین به نقشه‌ی راه مطمئنی نیاز دارند. برنامه‌ی راهبردی کانون همان نقشه‌ی راه مطمئن و قابل اعتماد است. زیرا افراد زیادی در سال‌های گذشته با بهره‌گیری صحیح از آن به موفقیت رسیده‌اند و رتبه‌هایی بسیار عالی در کنکور سراسری کسب نموده‌اند.

هدف همه‌ی دانش‌آموزان رسیدن به موفقیت و برتر شدن است که چنین هدفی را هدف بلند‌مدت می‌گویند. حال برای رسیدن به این هدف بلندمدت باید به اهداف کوچک‌تری (اهداف کوتاه‌مدت) پرداخته شود. اهداف کوتاه‌مدت در برنامه‌ی راهبردی کانون در غالب برنامه برای هر آزمون طراحی شده است. بنابراین اگر شما داوطلبان کنکور سراسری برنامه‌های هر آزمون را به‌طور جدی اجرا کنید، اهداف کوتاه‌مدت خود را مرحله به مرحله به‌درستی پیش برده‌اید و دست‌یابی به موفقیت در کنکور سراسری که همان هدف بلندمدت شما است را برای خود فراهم می‌سازید.

دیلکارنگی (Dale Carnegie) نویسنده، مشاور وسخنران سرشناس می‌گوید: سال‌ها بود که می‌خواستم از "فردا" شروع کنم، اما همیشه "فردا" یک روز از من جلوتر بود؛ سال‌ها گذشت تا فهمیدم باید از همین الان شروع کنم.

پس برای شروع و گام نهادن در مسیرِ رسیدن به هدف خود منتظر فرداها نباشید. از همین الان با برنامه‌ی راهبردی که زمینه‌ساز موفقیت بسیاری از افراد بوده، همراه شوید و با اطمینان خاطر تا پایان مسیر را بدون توقف ادامه دهید که در نهایت شما نیز به موفقیت برسید.