تجهیز آیفون جدید به فناوری واقعیت افزوده

پیش از این اعلام شده بود آیفون‌های عرضه شده در سال 2019 به دوربین‌های سه گانه عکاسی و فیلمبرداری مجهز خواهند بود، اما قرار است خدمات واقعیت افزوده هم از طریق این گوشی ارائه شود.

تجهیز آیفون جدید به فناوری واقعیت افزوده

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از آسین ایج، اپل که در یک سال اخیر نتوانسته با امکانات افزوده شده به مدل‌های جدید گوشی آیفون کاربران را راضی کند، قصد دارد یک حسگر جدید سه بعدی موسوم به ToF را به این گوشی بیفزاید که پیش از این برخی گوشی‌های اندرویدی از آن بهره مند بودند.

حسگر یادشده برای اندازه گیری دقیق مسافت با استفاده از تلفن‌های همراه به کار می‌رود و کارکرد دیگر آن در صورت افزوده شدن به پشت آیفون امکان پذیر شدن ارائه خدمات واقعیت افزوده به کاربران علاقمند است.

این حسگر برای ارتقای کیفیت عکس برداری نیز مفید بوده و عمق بیشتری به تصاویر تهیه شده می بخشد. گفته می‌شود اپل برای افزایش سازگاری گوشی آیفون با این حسگر، ویژگی‌های خاصی را در به روزرسانی سیستم عامل iOS ۱۳ در نظر گرفته است.

حسگر یادشده می‌تواند فاصله اشیا را تا فاصله حداکثر ۴.۵ متری به دقت اندازه گیری کند که این رقم بیشتر از توانایی محاسباتی گوشی‌های اندرویدی خواهد بود. اپل اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تأیید نکرده است.

منبع :

مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور 98

با رتبه ام در کنکور 98 احتمال دارد در چه رشته و دانشگاهی قبول شوم؟
پاسخ به سوال های شما درباره سهمیه ها ،پردیس ،شبانه ، غیر انتفاعی و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید