بارسلونا چگونه جواهر هلندی را از دست داد؟

ماتیاس دی لیخت در آستانه انتقال به بارسلونا بود اما امروز با قراردادی 5 ساله به یوونتوس پیوست.

بارسلونا چگونه جواهر هلندی را از دست داد؟

ماتیاس دی لیخت در آستانه انتقال به بارسلونا بود اما امروز با قراردادی 5 ساله به یوونتوس پیوست.

به گزارش "ورزش سه"، در روز 16 آوریل سال جاری سرنوشت ماتیاس دی لیخت تغییر کرد. در آن شب، آژاکس موفق شد یوونتوس با کریستیانو رونالدو را از لیگ قهرمانان حذف کند و همان روز ایتالیایی ها مصمم به امضای قرارداد با مدافع هلندی شدند.

 

چند هفته پیش از آن بازی و با توجه به قطعی شدن انتقال دوست صمیمی دی لیخت یعنی فرانکی دی یونگ به نوکمپ، بارسلونا حس می کرد خرید دی لیخت قطعی شده باشد.


بارسا با رقم 75 میلیون یورو با آژاکس وارد مذاکره شد و یک قرارداد پنج ساله به آنها ارائه داد اما نگرانی اصلی دی لیخت، رقابت در نوکمپ بود. با حضور جرارد پیکه، کلمنت لانگله و ساموئل اومتیتی، دی لیخت متوجه شد قرار گرفتن در ترکیب اصلی برایش دشوار خواهد بود و بارسا نیز به وی تفهیم کرد دی لیخت خرید برای آینده است.

 

جوزپ بارتومئو به آمستردام سفر کرد تا برنامه های باشگاه را برای اولین بار به دی لیخت توضیح دهند. برای دی لیخت بازی کردن به طور ثابت یک اولویت بود و در آن مقطع ایتالیایی ها دو برابر پیشنهاد اولیه خود را به آژاکس ارائه دادند و اینگونه انتقال او به نوکمپ و البته پاریس منتفی شد.

 

یوونتوس علاوه بر این، شرایطی را برای راضی کردن مینو رایولا نیز در نظر گرفت؛ بند آزادسازی به ارزش 150 میلیون یورو از سال 2022 فعال می شود، گرچه این مبلغ زیاد است اما پرداخت آن برای بارسلونا غیرممکن نیست. اینگونه سرنوشت ماتیاس دی لیخت تغییر کرد و بازیکنی که در آستانه انتقال به بارسلونا بود، امروز با قراردادی 5 ساله راهی یوونتوس شد.

منبع :