دوربین جدید سونی با دقت 61 مگاپیکسل

شرکت سونی از تولید دوربین عکاسی حرفه ای جدیدی خبر داده که دقت آن به رقم کم سابقه 61 مگاپیکسل می‌رسد و توانایی فوکوس خودکار آن نیز بسیار بالاست.

دوربین جدید سونی با دقت 61 مگاپیکسل

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از نیواطلس، دوربین جدید سونی برای فیلم برداری حرفه ای نیز قابل استفاده بوده و دارای دو مخزن قرارگیری کارت حافظه اس دی است، با دستکاری تنظیمات این دوربین دقت تصاویر آن به 240.8 مگاپیکسل افزایش می یابد.

این دوربین با نام کامل A7R IV عکس هایی را تهیه می کند که ذخیره سازی و پردازش آنها برای رایانه های عادی کار ساده ای نیست. حجم فایل خام یا RAW هر یک از عکس های گرفته شده با این دوربین به بیش از 100 مگابایت می رسد. در صورت دستکاری تنظیمات دوربین حجم عکس های گرفته شده ممکن است از 240 مگاپیکسل نیز بیشتر شود.

دوربین جدید سونی با دقت 61 مگاپیکسل

از جمله دیگر امکانات این دوربین می توان به سازگاری با شبکه های وای – فای، بهره مندی از پرت یو اس بی – سی، دو مخزن کارت حافظه اس دی با سرعت بالا و امکان آپلود مستقیم عکس های گرفته شده با دوربین بر روی سرویس های اف تی پی اینترنتی اشاره کرد. برای این کار نیازی به قطع کردن روند عکاسی نیست و افراد در حین عکس گرفتن می توانند فرایند آپلود را ادامه دهند.

قابلیت فوکوس خودکار این دوربین می تواند تا 74 درصد از سطح هر عکس را بپوشاند. ردگیری چشم و صورت سوژه در حین فیلم برداری هم از جمله دیگر مزایای این دوربین است، قیمت این دوربین که در آینده نزدیک به بازار می آید 4000 یورو اعلام شده است.

منبع :

درس 6 از تاریخ 1 ایران و جهان دهم انسانی
دهم انسانى     دبیر : حبیبه محبی