کارنامه‌ی اشتباهات، گنجی که باید در تابستان کشف کنید

فصل تابستان، فصل شروع پر قدرت و گام برداشتن در مسیر رسیدن به هدف است.

کارنامه‌ی اشتباهات، گنجی که باید در تابستان کشف کنید

طبیعی است که در این مسیر به منابع مناسبی برای هر بازه‌ی زمانی نیاز داریم. در تابستان که یکی از اهداف ارزشمندِ هر دانش‌آموز، نگاه به گذشته، مرور مطالب و رفع ایرادات است،‌ نیاز به یک منبع مناسب بیش از پیش احساس می‌شود.

در طول سال تحصیلی گذشته که در آزمون‌های برنامه‌ای کانون حضور داشتید، در جعبه ابزار کارنامه‌ها گنج ارزشمندی به نام کارنامه‌ی اشتباهات وجود داشت. این گنج را باید در فصل تابستان دریابید و مورد تحلیل و بررسی قرار دهید.

پیش از این‌که برای هر مبحثی از منظرِ نگاه به گذشته، به سراغ تست‌زنی بروید، حتما کارنامه‌ی اشتباهات آزمون مرتبط با همان مبحث را مورد توجه قرار دهید. این کار باعث می‌شود تا یک دید کلی نسبت به آن‌چه آموخته‌اید و آن‌چه در آن نیاز به آموختن و رفع ایرادات احتمالی دارید، به‌طور شفاف مشخص شوند. وقتی بفهمید که در طول سال تحصیلی در چه مباحثی و از چه نکات و تیپ سوالاتی ایراد داشته‌اید می‌توانید برنامه‌ریزی بهتری داشته باشید و زمان خود را به‌طور بهینه‌تری مدیریت کنید.

در هر حال زمانِ محدود به مدیریت نیاز دارد و این مدیریت، جز با انتخاب منابع صحیح و استفاده‌ی درست از این منابع میسر نخواهدشد.