احتمال عرضه آیفون با نمایشگر خمیده

در سال‌های اخیر گوشی‌های اندرویدی با استفاده از فناوری‌های جدید و پیشرفته گوی سبقت را از آیفون ربوده‌اند، اما حالا اپل قصد دارد این عقب افتادگی را جبران کند.

احتمال عرضه آیفون با نمایشگر خمیده

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی خبرگزاری فارس به نقل از آسین ایج، منابع مطلع می گویند اپل درصدد عرضه اولین گوشی خود با نمایشگر خمیده و منحنی است. این در حالی است که سامسوونگ اولین بار این فناوری را در سال 2014 در گوشی گالکسی اج به کار گرفت.

هواوی، وان پلاس، اوپو و شیوآمی نیز دیگر شرکت های سازنده گوشی هستند که تولید گوشی هایی با نمایشگر خمیده را در دستور کار قرار داده اند. ثبت یک اختراع جدید توسط اپل نشان می دهد این شرکت هم قصد دارد آیفونی با نمایشگر خمیده تولید کند.

استفاده از نمایشگر خمیده که در بخش وسط ضخمیم تر و در کناره ها باریک تر است، آیفون را جذاب تر خواهد کرد و ممکن است اپل با طراحی این نمایشگر به صورت منعطف بتواند قابلیت های تازه ای را به گوشی خود بیفزاید.

 اپل اختراع یادشده را در 29 آگوست سال 2017 ثبت کرده و ممکن است آیفون 2020 خود را بر همین مبنا طراحی کند. هر چند، این شرکت اخبار منتشر شده در این زمینه را رد یا تایید نکرده است.

منبع :