سه گام در تابستان

تابستان، فرصت مناسبی برای افزایش و تقویت مهارت‌های «خودتوانمندسازی» و «خودآموزی» است و تمرین جالبی برای خوداتکایی، استقلال و مهارت‌های ارتباطی است.

سه گام در تابستان

تابستان، فرصت مناسبی برای افزایش و تقویت مهارت‌های «خودتوانمندسازی» و «خودآموزی» است و تمرین جالبی برای خوداتکایی، استقلال و مهارت‌های ارتباطی است. اکنون انتخاب با شماست که مدل حرکت خود را همراه با برنامه‌ی مشخص و کاربردی چگونه در جهت اصلاح و خودتنظیمی برای ایجاد عادت‌ها و رفتارهای مطلوب آموزشی در ادامه‌ی مسیر پیش رو تنظیم کنید.

برای این‌که در تابستان درس بخوانید و از این فرصت بیش‌ترین استفاده را برای پیشرفت داشته باشید، برنامه‌ای برای خود تهیه کنید که متنوع باشد. با این کار به‌تدریج از سردرگمی خارج می‌شوید و به اهداف تداعی‌شده در ذهن نزدیک می‌شوید (خودآگاهی). برنامه‌ریزی مناسب و متنوع و به دور از تکراری بودن می‌تواند تا حد زیادی جلوی افزایش بی‌حوصلگی برای درس خواندن را بگیرد و شما را برای اجرای برنامه‌ریزی مصمم‌تر و قوی‌تر کند. می‌توانید این رویکرد را با اجرای برنامه‌ی کانون پیش ببرید و با آزمون‌های برنامه‌ای کانون به دستاوردها (نگاه به گذشته) و هدف‌گذاری‌ها (نگاه به آینده) توجه داشته باشید و با خلاقیت خود در شخصی‌سازی برنامه‌ی راهبردی با استفاده از دفتر برنامه‌ریزی، از درس خواندن در تابستان لذت ببرید.

گام دوم: در تابستان کم ولی مداوم درس بخوانید. با توجه به شرایط موجود در تابستان، برنامه‌ریزی بلندپروازانه و ایده‌آل  هدف‌های‌تان را دست‌نیافتی می‌کند. در روزهای تابستان با اجرای برنامه‌ی راهبردی با استفاده از کتاب تابستان و رعایت تدریج در پیشروی و مرور، درس خواندن را به روزهای خاطره‌انگیز تبدیل کنید.

گام سوم: عملکرد تابستانی را به گونه‌ای تنظیم کنید که احساس خوبی در مهرماه داشته باشید. اگر هدفتان بهره‌مندی از درس خواندن در تابستان است، با برنامه‌ریزی صحیح و اصولی پیش بروید تا نتیجه‌ی متناسب با تلاشتان را کسب کنید و احساس مثبتی از خود در مهرماه داشته باشید. با تعیین اهداف کوتاه‌مدت (دو هفته یک‌بار) و اجرای نقشه‌ی عملیاتی، تابستانی ماندگار و تأثیرگذار را در تقویم خاطرات خود ثبت کنید.