نتایج کنکور 98 مردادماه اعلام می‌شود

سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که بر اساس برنامه زمان بندی، نتایج اولیه آزمون سراسری سال 98 دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور دهه دوم مردادماه منتشر می‌شود.

نتایج کنکور 98 مردادماه اعلام می‌شود
سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که بر اساس برنامه زمان بندی، نتایج اولیه آزمون سراسری سال ۹۸ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور دهه دوم مردادماه منتشر می شود.

بر اساس برنامه از پیش اعلام شده سازمان سنجش آموزش کشور، انتخاب رشته داوطلبان مجاز شده در مرحله نخست این آزمون، دهه دوم مردادماه امسال از طریق این سایت آغاز خواهد شد.

دهه سوم شهریورماه، اسامی پذیرفته شدگان نهایی آزمون سراسری و اواخر شهریورماه کارنامه نهایی انتخاب رشته کنندگان منتشر می‌شود.

زمان دقیق برگزاری آزمون عملی رشته های گروه آزمایشی هنر هشتم مردادماه از طریق سایت سازمان سنجش آموزش کشور به داوطلبان اعلام خواهد شد.

یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۰۵ نفر در کنکور سراسری ۹۸ ثبت‌نام کرده‌اند که از این تعداد، ۶۴۸ هزار و ۸۴۵ نفر زن و ۴۷۰ هزار و ۱۷ نفر مرد هستند. 

نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد هفته آینده اعلام می شود

بر اساس اعلام سازمان سنجش آموزش کشور نتایج اولیه کنکور کارشناسی ارشد سال ۹۸ دانشگاه ها و مراکز آموزش عالی کشور هفته آینده اعلام می شود و در قالب کارنامه در اختیار داوطلبان قرار می گیرد و اعلام نتایج نهایی این آزمون هفته پایانی شهریورماه خواهد بود.

به علت وقوع سیل در سال جاری، کنکور کارشناسی ارشد که قرار بود روزهای پنجم و ششم اردیبهشت ماه امسال برگزار شود در روزهای ۲۳ و ۲۴ خردادماه برگزار شد و در این آزمون بیش از ۶۰۰ هزار داوطلب شرکت کردند که در نهایت ۳۵۰ هزار نفر پذیرفته می شوند.

منبع :

مقدمه مثلثات از ریاضی 3 دوازدهم تجربی
دوازدهم تجربي     دبیر : محمد جواد محسنی