استان‌های سیل‌زده آماده برگزاری کنکور هستند

نبودن مشکل در نحوه برگزاری آزمون کنکور در استان‌های سیل زده

استان‌های سیل‌زده آماده برگزاری کنکور هستند

هران- ایرنا- رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد که کنکور سراسری ۹۸ به صورت استاندارد در استان‌های سیل‌زده کشور برگزار می‌شود و هیچ مشکلی در این مناطق وجود ندارد.

«ابراهیم خدایی» روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا، اظهار کرد: اکثر بخش‌های مناطق سیل‌زده از جمله روستاها به دلیل نداشتن داوطلب، حوزه سازمان سنجش در برگزاری کنکور نیست.

وی در مورد شهرستان پلدختر و روستای آق قلا، توضیح داد: بخش عمده مدارس پلدختر در سیل آسیب ندیده و مشکلی در برگزاری آزمون ندارد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور ادامه داد: در شهرستان پلدختر تنها قسمت ساحلی دچار آسیب ناشی از سیل شد؛ بنابراین ۸۰ درصد شهرستان از همان ابتدا با مشکلی مواجه نبود.

خدایی خاطرنشان کرد: روستای آق قلا نیز دچار آب گرفتگی کامل شده بود اما تخریبی نداشت. با این حال، برای برگزاری آزمون در آق قلا هم هماهنگی‌های لازم صورت گرفته و در حوزه‌ها و محل‌های برگزاری آزمون در این منطقه نیز مشکلی وجود ندارد.

رئیس سازمان سنجش آموزش کشور تاکید کرد که تنها پیگیری سازمان در مورد آق قلا، محل مناسب برای برگزاری آزمون بود.

معاون وزیر علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه برگزاری کنکور در استان های سیل زده تفاوت خاصی با سایر استان ها ندارد، گفت: این استان ها از نظر شرایط فیزیکی و استانداردهای برگزاری کنکور، فرقی با سایر نقاط کشور ندارند و از ظرفیت مدارس و واحدهای دانشگاهی برای آزمون استفاده خواهد شد.

به گفته خدایی، کنکور سراسری در استان های سیل زده طبق برنامه زمانبندی شده و رأس ساعت همزمان با سراسر کشور برگزار می شود.

یک میلیون و ۱۱۹ هزار و ۱۵ داوطلب برای شرکت در آزمون سراسری سال ۹۸ ثبت نام کرده اند و آزمون عمومی و اختصاصی داوطلبان گروه‌های آزمایشی ریاضی و فنی و علوم انسانی صبح پنجشنبه ۱۳ تیرماه، آزمون داوطلبان گروه هنر بعدازظهر پنجشنبه ۱۳ تیر، آزمون داوطلبان گروه علوم تجربی صبح جمعه ۱۴ تیر و آزمون داوطلبان گروه آزمایشی زبان‌های خارجی بعدازظهر جمعه ۱۴ تیر ۹۸ در ۳۸۱ شهرستان و بخش مختلف کشور و ۵۱۸ حوزه امتحانی برگزار می‌شود./‏