سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 7 تیر 98 + فایل صوتی

در مقاله‌ی زیر، چکیده ای از سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 7 تیر 98 ارائه شده است...

سخنان کاظم قلم چی در جلسه نفرات برتر 7 تیر 98 + فایل صوتی

امروز، آخرین آزمون امسال را قبل از کنکور اصلی (یک هفته قبل از کنکور) برگزار کردیم.

موضوع جلسه: توصیه های هفته ی آخر، روز قبل از کنکور و بعد از کنکور

و صحبت‌های دانش‌آموزان برتر در مورد برنامه‌ی تورق سریعشان


نام هفته ی آخر را سال هاست در کانون، تورق سریع می گوییم.

تورق سریع دو قسمت دارد: این که چه درس هایی را بخوانید و این که چه تست هایی بزنید. یک هفته وقت دارید که حدود 50 الی 60 ساعت است و کاری انتخاب کنید که در این زمان بگنجد. حجم درس های شما زیاد است و در این ایام باید انتخاب کنید مواردی که برای شما خیلی لازم است را مرور کنید و برای مواردی هم که نیاز است تست بزنید.

تورق سریع در هفته ی آخر

برای تورق سریع دو کار مشخص را انجام دهید

1-برای مطالعه ی درس ها

یادداشت های خودتان و قسمت های های لایت شده ی کتاب ها و جزوه های تان را مطالعه کنید . افراط نکنید. قرار است همه ی کتاب ها را تورق سریع کنیدپس در هر درس فقط نکات کلیدی را که خودتان تشخیص می دهید برای شما کاملا مهم و ضروری هستند مطالعه کنید .اگر دچار وسواس بشوید و بخواهید به صورت حداکثری همه چیز را به طور کامل و سطر به سطر مطالعه کنید فقط به مطالعه ی یک یا دو کتاب خواهید رسید

در قرن بیست و یکم، ابزار قیچی خیلی به شما کمک می کند، هوشنگ مرادی کرمانی خالق اثر قصه های مجید هم می گفت هر کاری که به جز نویسندگی در مقابل من ظاهر شد قیچی کردم. به ویژه در این هفته ی آخر باید قیچی کنید و فقط مطالب ضروری را باید در این ایام جمع بندی کنید. حتی در دانشگاه هم، شما آنقدر وقت ندارید که همه ی کتاب های خوب را بخوانید و باید منبع اصلی را پیدا کنید.

گزیده های سایت کانون را هم می‌توانند مطالعه کنید . در هفته ی آخر یکی از قسمت های پرمخاطب سایت کانون همین گزیده هایی است که همکاران گروه آزمون برای شما تهیه می کنند مثلا امروز مطلبی با عنوانواژه های پرکاربرد املاییکه توسط خانم الهام محمدی تهیه شده است جزء مطالب پربازدید است که مورد استقبال دانش آموزان قرار گرفته و برای تورق سریع در هفته ی پایانی مفید است. برای سایر درس ها هم در این هفته ، مطالب گزیده و مفیدی را در سایت کانون قرار خواهیم داد .

در صفحه جمع بندی کانون، به صورت درس به درس مطالب مهم ایام هفته ی آخر برای رشته ی تجربی نیز در اختیار شما قرار گرفته است.

2-برای تمرین تستی

به جز مطالعه ی درس ها که در بالا اشاره کردیم باید مقداری هم تست بزنید اما کدام تست ها ؟ دو پیشنهاد داریم قسمت اصلی و مهم برای تمرین تستی در هفته ی پایانی ، تمرین تست های نشان دار خودتان است . البته ممکن است شما تست های زیادی را نشان دار کرده باشید فقط به سراغ مهم ترین و ضروری ترین تست های نشان دار بروید برای درس هایی که ضعیف تر هستید یا می خواهید کنار بگذارید به سراغ ساده ترین سوال های هر درس بروید تلاش می کنیم ساده ترین سوال های هر درس را در هفته یپایانی روی سایت کانون قرار بدهیم.

اگر می خواهید در هفته ی آخر تست مجموعه ای هم تمرین کنید می توانید کنکور های 97 داخل و خارج کشور را از کتاب زرد 4 دوره تمرین کنید.کنکور 97 به هر حال مشابه ترین کنکور برای امسال شما خواهد بود و سایر کنکورها که قدیمی تر هستند به اندازه ی کنکور 97 برای شما اهمیت ندارند

بررسی اشتباهات پرتکرار و بی دقتی های پرتکرار

اگر تاکنون اشتباهات پرتکرار و بی دقتی های پرتکرار خود را در یک فهرست نوشته اید ، آن .فهرست را مطالعه کنید . اشتباهات و بی دقتی ها با هم فرق می کنند و هر دانش آموزی اشتباهات خاص خود و بی دقتی های خود را دارد اگر روی اشتباهات و بی دقتی هایتان تمرکز کنید، در جلسه ی آزمون ، آن ها را تکرار نخواهید کرد .شاید خوب باشد چند نمونه از تست هایی را که قبلا در آن ها بی دقتی داشته اید یا اشتباه پرتکرار داشته اید ، دوباره حل کنید

تنظیم ساعات خواب

روز کنکور قرار است ساعت هفت صبح در حوزه ی آزمون حاضر باشید(به جز داوطلبان هنر و منحصرا زبان ) . بنابراین اگر عادت کرده اید که شب ها بعداز ساعت یازده یا دوازده بخوابید این عادت را در همین هفته تصحیح کنید .اگر پس از کنکور بهانه بیاورید که شب قبل از کنکور نتوانسته اید خوب بخوابید هیچ کس به شما نمره ی اضافی نخواهد داد . تنظیم خواب را دست کم نگیرید و درهمین هفته ی آخر ساعت خواب خود را منظم کنید

توصیه های روز قبل از کنکور

تکمیل 12 وسیله

فهرست 12 وسیله ی ضروری برای کنکور را هم در سایت کانون و هم در مجله ی آزمون دیده اید . با همراهی اولیای خود این 12 وسیله را در روزهای قبل آماده کنید و در جای مطمئنی بگذارید . خوب است مسئولیت را به اولیای خود بدهید تا درصبح آزمون چیزی را فراموش نکنید .

مراجعه به حوزه یک روز قبل و تنظیم زمان رسیدن به حوزه

روز قبل از آزمون همراه اولیای خود به محل حوزه مراجعه کنید . فاصله ی حوزه تا منزل خودتان ، وضعیت ترافیک و مشابهت های اسمی را حتما در نظر بگیرید .

روش هایتان را تغییر ندهید

در روز آزمون و در هفته ی آخر روش هایی را که به آن ها عادت کرده اید، تغییر ندهید . مثلا اگر عادت کرده اید که ترتیب درس ها را به هم بزنید و مطابق سلیقه ی خودتان به سوال های دفترچه پاسخ بدهید .اکنون دیگر زمان تصحیح روش نیست . به همان روش هایی که تاکنون عادت داشته اید وسال ها و ماه ها آن روش ها را اجرا کرده اید در روزکنکور هم همان روش ها را اجرا کنید . در هفته ی آخر و یک روز قبل از کنکور به فکر کشف روش جدید نباشید

روز آخر درس نخوانید . دانش آموزان تجربی می توانید سوال های عمومی ریاضی و انسانی و شیمی و فیزیک رشته ی ریاضی را بررسی کنید

صفحه ویژه سایت کانون اطلاعات مفیدی را برای شما آماده خواهد کرد و پس از انتشار سوال ها توسط سازمان سنجش در اختیار همه ی داوطلبان قرار خواهد داد

......................................................................

برنامه‌ی تورق سریع، کانونی‌های با تراز بالای 7000 در زیر آمده است، این صحبت‌ها به شما کمک می‌کند تا در مورد برنامه‌ی خودتان اولویت‌ها را لحاظ کنید: 

در هفته‌ی آخر، کجاها را می خواهید بخوانید؟ چند ساعت وقت دارید و آیا به تمام درس‌ها می‌رسید یا نه؟

رضا جهانی هستم دوازدهم ریاضی میانگین تراز 7030:

کتاب های تست و جزوه هایم و خلاصه نویسی هایم را می‌خواهم مرور کنم و تقریبا 60 ساعت وقت دارم (روزی 12 ساعت) و تصمیم دارم قسمت هایی که هایلایت کرده ام را مرور کنم.

آیا در این زمان 60 ساعت می رسید؟

با توجه به شناختی که از تسلط خودم دارم می‌دانم چقدر نیاز دارم در هر موضوعی مکث کنم و چقدر سریع می توانم از برخی از مباحث بگذرم.

کاظم قلم چی: شما برخی از تصمیم ها را مشابه استراتژی بازگشت، قبلا می گیرید برخی را در لحظه. باید بیشترین کار را الان انجام دهید. چند درصد کارها را از الان می دانید که انجام خواهید داد؟

90 درصد می دانم 10% از تصمیم را هم در آن لحظه می گیرم.

چقدر زمان خواهد برد، تخمین شما چقدر است؟

هفته ی آخر هم نمی خواهم به خودم زیاد فشار بیاورم همان 60 ساعت و روزی 12 ساعت.

قبلا روزی 12 ساعت خوانده اید؟

بله بیشتر هم می خواندم.

کدام تست ها را می خواهید کار کنید؟

برای تست مجموعه ای هم می خواستم دوباره کنکور سال 97 داخل و خارج را بزنم که قبل از این جلسه شک داشتم که انجام بدهم یا نه ولی الان با صحبت‌های شما مطمئن شدم. یکشنبه و دوشنبه 97 داخل و خارج را کار می‌کنم.

قبلا هم زده‌اید؟ آیا کارنامه هم گرفته‌اید؟

بله در دوران جمع‌بندی کار کرده‌ام و از سایت کانون کارنامه هم می‌گرفتم و دهک هایم اغلب یک بود.

در کدام درس نیاز بود بیشتر کار کنید؟

ادبیات

نظر شما در مورد این کارنامه چه بود؟

برای من مفید بود.

غیر از سال 97، باز هم تست کار خواهید کرد؟

روی تست های نشان دارم هم بیشتر مکث می کنم.

......................................................................

پایار پورشایان فارغ التحصیل رشته ریاضی میانگین تراز 7000:

در هفته‌ی آخر، کجاها را می خواهید بخوانید؟ چند ساعت وقت دارید و آیا به تمام درس‌ها می‌رسید یا نه؟

من خیلی نرسیدم اشتباهاتم را بررسی کنم و 1000 تا غلط دارم، می‌خواهم آن‌ها را از سایت دانلود کنم و به صورت گزینشی کار می‌کنم. مباحثی را هم که اغلب می زنم و اشتباه می‌شود حذف کنم.

کنکور 96 و 97 ریاضی را حتما می زنم و مباحث فرار را مرور می کنم مثل هندسه تحلیلی و واژگان ادبیات و شیمی را هم احتمالا یک دور مرور می‌کنم.

تست مجموعه‌ای می زنید؟

بله 96 و 97 و روی 4 آزمون جامع کانون هم شاید زمان بگذارم.

چقدر زمان می‌گذارید؟

50 الی 60 ساعت.

فکر می‌کنید برسید؟

بله تا سه شنبه پرفشار می خوانم چهارشنبه هم استراحت.

......................................................................

جواد زاهدی هستم دوازدهم ریاضی با میانگین تراز 7600 از مدرسه رشد:

کدام قسمت ها را می خواهید هفته آخر بخوانید؟

من می‌خواهم بیشتر مطالعه کنم: لغت و املا در فارسی، متن دینی را می‌خواهم روزنامه وار بخوانم، از شیمی یک سری خلاصه نویسی دارم آن ها را هم می خوانم (بیشتر مطالب حفظی هستند.)

خودتان خلاصه‌نویسی کرده‌اید؟

بله

چرا خلاصه‌نویسی‌های خودتان را به مطالب دیگر ترجیح می‌دهید؟

خوب مطالب خودم کامل تر هستند.

یک دفتری هم دارم برای دروس تخصصی که می‌خواهم آن را هم مرور کنم که در آن نکته، فرمول و مطالب حفظی را نوشته ام.

برای دروس تخصصی به نکته برداری اکتفا می کنم. تست نمی زنم و نیاز ندارم.

......................................................................

آرین غلامی راد با میانگین تراز 7550 رشته‌ی ریاضی از مدرسه علامه حلی 1:

در چند آزمون کانون شرکت کردید و چند تا غیبت داشتید؟

تقریبا در تمام آزمون ها شرکت کردم و فقط یک آزمون تابستان غیبت کردم.

در دوران جمع بندی چند تا آزمون دادید؟

زیاد بود، حدود 15 آزمون از خودم گرفتم.

برای هفته‌ی پایانی، کجاها را می خواهید بخوانید؟

من آزمون‌های جامعی که می‌دادم دو تا برگه‌ی A5 برمی داشتم و اشکالاتم را در آن‌ها می نوشتم (یکی عمومی و یکی اختصاصی) و نکته هایشان را می نوشتم (مطالبی که شک داشتم یا ایراد داشتم).

این کار را از کی شروع کردید؟ در طول سال هم انجام می‌دادید؟

 طول سال خیلی منظم نبود ولی در جمع بندی انجام دادم.

توضیح می‌دهید؟

این مطالب را کامل می خوانم و فقط یک مجموعه 55 تست ریاضی می‌زنم و یک آزمون شیمی از خودم می‌گیرم آزمون جامع نمی زنم. برای عمومی هم دو آزمون کامل عمومی می زنم.

کاظم قلم‌چی: هر کدام از این برترها روش خاص خودش را دارد که هیچ دو روشی هم لزوما با هم یکی نیست، من اسم این کار را بازی خلاقیت در زمین استراتژی گذاشته‌ام.

......................................................................

امیرمهدی طالبی هستم دوازدهم ریاضی 7100 از مدرسه نمونه دولتی ابوعلی سینا:

در آزمون‌های کانون چند غیبت داشتید و در چند آزمون‌ جامع شرکت کردید؟

یک غیبت داشتم و در سه آزمون جامع هم شرکت کردم.

 میانگین ترازتان در آن ها افت داشت یا رشد کرد؟

کمی افت داشتم.

برای هفته‌ی آخر چه کار می‌کنید؟

در زیست، حاشیه نویسی‌هایم را مرور می‌کنم.

در درس شیمی کارنامه‌ی بازیابی و خلاصه‌ها را کار می‌کنم (چون کارنامه‌ی بازیابی براساس درصد پاسخ‌گویی است سخت‌ها و نزده‌ها و غلط‌هایم را کار می‌کنم) البته اگر مبحثی مهم تر بود کل آن‌ها را کار می‌کنم.

در فیزیک می‌خواهم همه‌ی تست های غلطم را که هایلایت کرده‌ام را بزنم که تعدادشان هم زیاد نیست و منطقی است.

برای مباحثی که کمی ضعیف هستم کارنامه بازیابی‌اش را کار می‌کنم.

برای ریاضی تست های هایلایت شده را کار می‌کنم.

برای فارسی املا و لغت را مرور می کنم و دستور و آرایه را از کارنامه بازیابی کانون کار می کنم و بقیه مباحث مشکل ندارم

 لغات عربی را هم می‌خوانم.

 دینی آیات و احادیث را مرور می‌کنم.

برای زبان کتابچه‌ی واژگان دارم و به مطالعه‌ی گرامر می‌پردازم، تست گرامر نمی زنم فقط باید بخوانم.

حجم کارهایی که قرار است انجام دهید زیاد نیست ؟

همه‌ی سوال های کارنامه بازیابی را کار نمی‌کنم بلکه غلط‌ها و نزده‌ها را حتما می زنم در مورد سوال‌های درست هم‌ آن‌هایی را که میانگین پاسخ گویی شرکت کنندگان زیر 30 الی 40 باشد را می‌زنم.

چقدر در طول سال به کارنامه‌ی بازیابی مراجعه کرده اید؟

 در فاصله‌ی هر دو آزمون حداقل یکبار استفاده کرده‌ام.

همه‌ی شما به یک میزان هزینه‌ی آزمون‌ها کرده‌اید ولی ایشان قدر ابزار کارنامه‌ی بازیابی را دانسته، همه می‌توانند استفاده کنند.

آیا شما نگران نتیجه‌ی آزمون کنکورتان هستید؟

بله.

همین الان اگر شما را بردارند به جای دیگری ببرند همین نتایج را می گیرید. تاکنون در 25 آزمون شرکت کرده‌اید و با برنامه‌ پیش آمده‌اید.

......................................................................

محمد امین زارع هستم دوازدهم تجربی میانگین تراز 7600 از مدرسه البرز:

چند آزمون دادید و چند غیبت داشتید؟

از سال نهم در آزمون‌ها شرکت کردم و هیچ غیبتی نداشتم.

شما در سال نهم وضعیتتان چطور بود آیا کار را جدی می‌گرفتید؟

من همیشه خودم تصمیم می گرفتم و همیشه خودم می‌خواستم رشد کنم.

ثبت‌نام در آزمون هم تصمیم خودتان بود؟

بله چون می خواستم برای آزمون ورودی‌ای که داشتم، مدرسه خوبی قبول شوم.

واکنش پدر و مادرتان چه بود؟

آن‌ها که همیشه جلوتر از من بودند و با تصمیم هایی که در این زمینه‌ها بود موافقت می کردند.

تحصیلات و شغل پدر و مادرتان چیست؟

مادرم زبان خوانده اند و مدرس هستند و ریاضی ابتدایی و راهنمایی تدریس می‌کنند و پدرم مهندس برق هستند (از دانشگاه شیراز).

از سال نهم آزمون‌ها را جدی می‌گرفتید؟

همیشه دوست داشتم به مطالبی پی ببرم که بهتر شوم و هر چه جلوتر آمدم دنبال این بودم مواردی را پی ببرم که رشد کنم.

تراز شما طی این سال‌ها چطور بود؟

آن زمان که بیشترین تراز‌ها 7200 بود من ترازم 6500 می شد ولی سال بعدش دهم به 6900 رسیدم در یازدهم به 7500 هم رسیدم امسال بالاترین ترازم 8000 بود.

برای هفته‌ی پایانی چه کار می‌خواهید انجام دهید؟

از سه هفته قبل به این موضوع فکر کردم، اولویت‌هایم را چیدم، مثلا با خودم گفتم یک سری از درس‌ها که حفظی هستند را اگر روزهای قبل کنکور مرور کنم خیلی بهتر است مثل لغت، یک سری از نکات را در دفتری نوشتم و در آزمون‌هایی که خیلی زمان نداشتم وقتی قبل آزمون مرور می کردم موثر بود و می‌خواهم آن دفتر را مرور کنم. یک سری دفترچه‌ی نکات داشته‌ام از سال‌های قبل ولی این دفتر را در دو سه ماه آخر نوشته‌ام.

سه هفته پیش آزمون‌های کانون را مرور کردم و هر چی غلط و نزده بود و نکات جدید بود مرور کردم.

شنبه، یکشنبه و چهارشنبه یک آزمون مجموعه‌ای می‌زنم.

 شیمی خیلی حفظی دارد ولی فرار نیستند دیروز پریروز مرور کردم ولی فارسی را یک روز دو روز قبل کنکور گذاشته‌ام.

برای درس های مختلف هم که در منزل و بیرون زده ام یک دفتری دارم که بی دقتی ها و نکته هایم را نوشته ام اول این هفته که گذشت مرور کردم. وسط هفته مواردی که در کتاب بود را خواندم چون هنگام مطالعه‌ی کتاب اگر بخواهیم نکاتی که در کتاب نوشته‌ایم را بخوانیم خیلی وقت می‌برد الان فقط متن کتاب مانده است برای زیست و ادبیات و دینی و سه تست مجموعه ای.

آیا برای این کارهایی که گفتید، با دیگران مشورت کرده اید؟

 از قبل از جمع بندی بیشتر خودم تصمیم می گرفتم ولی بعد از دوران جمع‌بندی بیشتر مشورت کردم. اول با پدرم بعد دیگران و این برنامه را هم به کمک پدرم نوشتم.

شما جلسات برترها را از چه زمانی شرکت می‌کنید؟

 از تابستان تمام جلسات برترها بودم.

این جلسات طول می‌کشند و برخی از مطالب هم گاه تکراری است شما چرا شرکت می‌کردید؟

گاهی مثلا چند جلسه پشت سر هم به نظرم مطالب برایم تکراری می‌آمد ولی یک جلسه برخی از مطالب خیلی به من کمک می‌کرد مثلا روش زمان‌های نقصانی را وقتی مطرح کردید و با جدیت بیشتر اجرا کردم خیلی پیشرفت کردم و اگر نیامده بودم رشد نمی‌کردم، گاهی من می‌خواهم که جلسه را ترک کنیم ولی پدرم می‌گوید صبرکن تا موضوع را متوجه شویم بعد برویم و برای من هم واقعا مفید بود و استفاده کردم.

......................................................................

علی نعمت خواه هستم فارغ التحصیل تجربی با میانگین تراز 7300 از مدرسه علامه حلی 8:

سال قبل رتبه‌ی شما چند شد؟

1700.

پارسال کانون بودید؟ چند آزمون شرکت کردید؟

سال قبل همه آزمون های کانون را شرکت کردم

پارسال کانون بودید امسال به این فکر نیفتادید که جای دیگر آزمون دهید؟

چرا، دنبال آن بودم رفتم و تحقیق کردم و دیدم از سایر جاها بهتر است فقط سر یک آزمون به آزمون کانون شک کرده بودم و سوال های آزمون‌های دیگر را گرفتم، دو سه بار این کار را کردم دیدم اگر سوال‌های کانون را تحلیل کنم بهتر است.

برنامه‌ی شما برای هفته‌ی آخر چیست؟

بخش هایی از شیمی را که حذف کردم که هیچ بقیه‌ی قسمت‌ها را می‌خوانم. یک همایش شرکت کردم آن را مرور می‌کنم.

برای تست زدن می‌خواهید چه کار کنید؟

کنکورهای 95 و 96 و 97 را می‌خواهم کار کنم.

......................................................................

کیمیا عباسی‌زاده هستم دوازدهم تجربی با میانگین تراز 7800 مدرسه‌ی نگرش:

من قبلا یک برنامه‌ی سه هفته ای را شروع کردم. از دو هفته قبل زیست را کامل خواندم. برای این هفته هم هر 8 فصل را می خواهم مرور کنم برای هر درس یک ساعت و کلا 8 ساعت.

برای شیمی برگه برمی داشتم و هر فصل را در یک برگه به همراه نکات حفظی آن نوشته ام که مرور می کنم.

 برای ریاضی و فیزیک غلط هایم را مرور کردم ولی باز می خواهم مرور کنم. در درس ریاضی و فیزیک هم رشته‌ی تجربی را پاسخ می‌دادم هم ریاضی را.

برای فیزیک ممکن است تعداد تست حفظی بیشتری امسال مطرح شود، یک سری خلاصه از فیزیک دارم که دوباره مرور می‌کنم.

برای عمومی هم پخش می‌کنم در روزها کار کنم.

می رسید؟

 بله، مثلا ریاضی و فیزیک که گفتم 2 ساعت زمان می برد.

دینی و زیست را کامل می خوانم.

تست هم می‌زنید؟

 برای زیست دو مجموعه 50 تایی یکی اول هفته یکی هم سه شنبه کار می کنم برای ریاضی و فیزیک علامت دارها را کار می‌کنم. برای ادبیات دستورزبان یک قسمت‌هایی را مشکل دارم قبلا این اواخر تستهایش را زده‌ام ولی مواردی هست که مهم هستند و دوباره می‌خواهم مرور کنم.

از چه سالی به کانون آمدید؟

از یازدهم آمدم.

چرا بعد از یازدهم ادامه دادید؟

چون رتبه های خوب همیشه از کانون بودند من هم رضایت داشتم.

......................................................................

ساجده عزیزی هستم رشته انسانی با میانگین تراز 7500:

من تا کنکور، 4.5 روز دارم، من درس‌ها را به دو دسته تقسیم کردم درس‌هایی که ضریب یک دارند و درس‌هایی که ضریب بیشتری دارند.

شنبه ریاضی را کار می کنم (5 مجموعه تست که می‌شود 5 ساعت) و بعد ظهرش اجتماعی (اجتماعی پیش، یک سری از درس های خاص، بقیه را هم مرور کلی و مرور حاشیه‌نویسی)، بعد در حد دو ساعت آن دسته از مطالب ریاضی که اشتباهاتم بیشتر بوده را کار می‌کنم.

یکشنبه عربی اختصاصی باز 5 مجموعه تست با تحلیلش 5 ساعت. بعدظهر تاریخ و جغرافیا بعد درس‌نامه عربی اختصاصی.

دوشنبه فلسفه منطق 5 مجموعه تست با تحلیلش 5 ساعت، بعدظهرش روانشناسی و فلسفه پیش‌دانشگاهی (حاشیه‌نویسی و یک سری نکاتی که خودم نوشته ام).

سه شنبه ادبیات اختصاصی و دو تا تاریخ ادبیات را می‌خوانم، عروض را نمی خوانم چون قبلا خواندم، بعدظهرش اقتصاد و آرایه ادبی 10 الی 20 تست کار می‌کنم.

چهارشنبه تا ساعت 3 و 4 مرور نکاتی که در طول سال جمع کرده‌ام را انجام می‌دهم.

......................................................................

فاطمه یوسفی میانگین تراز 7100 رشته‌ی ریاضی:

برنامه‌ای که دارم دو قسمت است: ثابت و متغیر

قسمت ثابت برنامه‌ام به این صورت است: هر روز 25 تست بزنم 5 تست از قرابت (لغات ادبیات هم برای من ثابت است) و 20 سوال از مطالب خودم که فقط هم برای درس‌های تخصصی است (اشتباهات کانون را کامل عید درآوردم نزده هایم را کار کردم بعد باز اشتباهاتم را در یک دفتر نوشتم که مطالب پرتکرار در آن مشخص است)، این کار پیشنهاد برادرم بود.

رتبه‌ی برادر شما چند بود؟

یک سال از من کوچکتر است من از سال دهم که بودم با من سوال‌ها را حل می‌کرد و حتی از من سریع‌تر حل می‌کرد و با هم کار می کردیم او حتی می‌داند من به چه درس هایی مسلط هستم و در چه مباحثی ضعیف هستم گاهی هم پیشنهادهای خوبی می‌دهد که به من کمک می‌کند مثلا درصد فیزیک من 70 بود و من راضی نبودم به من گفت در فیزیک مسلط هستی و همان اول جواب بده در بازگشت، برای این درس، استراتژی بازگشت نگذار وقتی بر می گردی خسته می شوی و من هم وقتی اجرا کردم درصدم بیشتر شد.

برنامه ی متغیرم: یکشنبه فرمول‌های فیزیک، هندسه و گسسته را مرور می‌کنم. فیزیک را مرور روزنامه وار می‌کنم و بعدظهرش عربی و زبان و ادبیات (تاریخ ادبیاتش را) عربی و زبان (لغت و گرامر) را مرور می‌کنم.

دوشنبه کل شیمی را مرور کنم قبلا زیاد کار کرده‌ام و خیلی طول نمی‌کشد

روز آخر که سه‌شنبه است اگر وقت کنم 25 تست عربی و زبان کار می‌کنم

......................................................................

مینا اعظم‌طاهری هستم، فارغ التحصیل تجربی:

رتبه‌ی شما سال قبل چند شد؟

1500

پارسال هم کانون می‌آمدید؟

 مدرسه آزمون می‌دادم که تا فروردین آزمون می دادیم و بعدش آزمون‌های دیگری دادیم که به نظرم اشتباه بود و امسال این کار را نکردم.

امسال چه کار کردید؟ باز برنامه‌تان را تغییر دادید؟

امسال یک برنامه داشتم.

نظر شما در مورد برنامه‌ی امسال کانون برای شما چه بود؟

اول از برنامه فارغ التحصیل‌ها شوکه شدم ولی به مرور متوجه شدم که کار خوبی است همگام بود.

سنجاق شدن به برنامه‌ی دانش‌آموزان را قبول داشتید؟

بله یک نظم فکری می‌آورد.

من از اواسط اردیبهشت به تورق سریع فکر کرده بودم.

خیلی از برترها به این موضوع اشاره کردند الان به چه فکر می‌کنید؟

 به روز کنکور و این‌که به نظرم روز کنکور همان طوری که برنامه ریزی کردم پیش می‌رود؛ امسال شرایط مختلف آزمون را تجربه کرده ام مثلا در کانون شرق آزمون می دادم و دانش آموزان مختلف هم بودند مثلا در یک آزمون دو نفر بودند که از اول تا آخر آزمون فقط حرف می زدند و ممکن است شرایط مشابه‌ای در کنکور هم رخ بدهد، نتیجه ی آزمونم هم بد نشد.

هفته‌ی آخر را چه کار می‌کنید؟

من همان موقع جمع‌بندی، هر آزمون که می دادم یک دفتر داشتم دو قسمت کردم هم بی دقتی های پرتکرارم را می نوشتم (مثلا عدد را هنگام حل کردن تغییر می دهم)، هم اشتباهات علمی ام را و هم نکاتی که در کنکور تکرار شده اند و تصمیم دارم آن را مرور ‌کنم.

کاظم قلم چی: در کتابی که اخیرا می‌خوانم نوشته شده خردمندی با سن به دست نمی آید با یادگیری و تجربه به دست می آید. این افراد در سن 17 و 18 سالگی به خرد خوبی رسیده اند. افراد با مرور زمان و خودبخودی به خرد نمی‌رسند. عمق زندگی مهم است این‌که چقدر یاد می‌گیرید و چقدر تجربه کسب می‌کنید.

برای هر درسی می‌دانم باید چه کار کنم مثلا یک جزوه برای ریاضی دارم که تیترهایش را می خوانم یک سری از سوال هایم را هم علامت زده‌ام.

برای زیست شناسی تورق سریع دارم قیدها را هایلایت کرده ام می دانم کجای کتاب مهم تر است و مرور می کنم. مطالب پرتکرار را هم زودتر می خوانم.

برای فیزیک خلاصه هایم دو بخش است یکی با توضیح نوشته‌ام یکی فقط فرمول ها هستند خیلی طول نمی‌کشند شاید 2 الی 2.5 ساعت طول بکشد.

در مساله های شیمی مشکل ندارم متن کتاب را خلاصه نوشتم مرور می کنم و اگر تستی دیدم که قبلا نوشته ام نکته‌ی خاصی دارد مرور می‌کنم.

می‌رسید؟

بله چون زیاد نیستند برای همین آزمون خوانده ام مثلا شاید کلا 3 ساعت خلاصه های سه پایه‌ی شیمی طول بکشد.

برای ادبیات لغاتش را مرور می‌کنم تاریخ ادبیات را هم خلاصه کرده‌ام آن‌ها را می‌خوانم.

عربی یک جزوه دارم که مرورش خیلی طول نمی کشد.

دینی را هم دو قسمت کردم آیه ها و متن کتاب. متن کتاب را مثل زیست می‌خوانم ولی در آیه‌ها طبقه بندی کرده ام مثلا برای کفر تمام آیه های مربوطه را جمع‌بندی کرده‌ام، این مرور 20 درصد، درصدم را بالاتر برده است.

زبان را هم قبلا لغت‌هایش را خلاصه کرده‌ام که مرور می‌کنم.

سه شنبه یک آزمون مجموعه می زنم و دو آزمون عمومی کار می کنم.

......................................................................

بعد از کنکور:

انتخاب رشته در کجا انجام می شود؟ در خانه ی خودتان.

معیار انتخاب رشته این است که سال بعد پشیمان نشوید.

از الان در مورد انتخاب رشته با پدر و مادرتان صحبت کنید و بعد از کنکور ما مطالب موردنیاز را در سایت در اختیار شما قرار خواهیم داد. یک سری از کارها را هم در این راستا از الان انجام داده‌ایم به طور مثال برای دو شهر شیراز و ساری گرایش‌های داوطلبان را برای دانشگاه رفتن را مشخص کرده‌ایم. این کار به شما کمک می کند بدانید داوطلبان هر شهر در هر رشته، به کدام شهرها رفته اند. این به این معناست که اغلب شیرازی‌ها به گیلان نرفته اند ولی به اهواز و یاسوج رفته‌اند (مسافت را در نظر گرفته اند.) حتی این شهرها را به تهران ترجیح داده‌اند یا مثلا تهرانی ها اغلب به کدام شهرها رفته اند. این‌ها گرایش‌های مردم در شهرهای مختلف است که اگر با آن ها آشنا باشید به شما کمک می کند. هم‌چنین برای انتخاب رشته جلسات خواهیم داشت.

معرفی رشته ها را نیز در اختیار شما قرار می دهیم.

بعد کنکور این امکان را خواهید داشت که سوالات کنکور را جواب دهید و اطلاعات را در سایت کانون وارد کنید (البته باید از قبل برای آن ثبت نام کنید) و از وضعیت خودتان در مقایسه با دیگران آگاه شوید. در نهایت نیز شما را در جشن برترهای تهران خواهیم دید.


کانونی‌های حاضر در جلسه نفرات برتر 7 تیر 1398


تهیه و تنظیم

ناهید منجمی

فایل های ضمیمه

کاظم قلم چی : توصیه‌های هفته‌ی آخر
تورق سریع رضا جهانی دوازدهم ریاضی میانگین تراز 7030
تورق سریع پایا پورشایان فارغ التحصیل رشته ریاضی میانگین تراز 7000
تورق سریع جواد زاهدی دوازدهم ریاضی با میانگین تراز 7600
تورق سریع آرین غلامی راد با میانگین تراز 7550 رشته‌ی ریاضی
تورق سریع امیرمهدی طالبی دوازدهم ریاضی میانگین تراز 7100
تورق سریع محمد امین زارع دوازدهم تجربی میانگین تراز 7600
علی نعمت خواه فارغ التحصیل تجربی با میانگین تراز 7300
کیمیا عباسی‌زاده دوازدهم تجربی میانگین تراز 7800
ساجده عزیزی فارغ التحصیل انسانی با میانگین تراز 7500
فاطمه یوسفی میانگین تراز 7100 رشته‌ی ریاضی
تورق سریع مینا اعظم‌طاهری فارغ التحصیل تجربی