رتبه86 تجربی:اتفاقات غیرمنتظره کنکور را مدیریت کنید!

ثمین داوودی از تجربه خود در رویارویی به اتفاقات جلسه کنکور و پیش بینی چنین اتفاقاتی می‌نویسد...

رتبه86 تجربی:اتفاقات غیرمنتظره کنکور را مدیریت کنید!

ثمین داوودی

رتبه86 منطقه1 - دانشجوی پزشکی شهیدبهشتی

« اتفاقات غیرمنتظره کنکور را مدیریت کنید! »

من از چند هفته قبل كنكور انواع اتفاقاتي را كه ممكن بود سرجلسه كنكور رخ بدهد را ، پيش بيني كرده بودم تا براي هركدام قبلا راه حل ارائه كرده باشم.مي دانستم اتفاقات غيرمنتظره در جلسه كنكور كاملا محتمل اند و اگر من سرجلسه تصميم مي گرفتم چه كار كنم احتمال قوي تصميم اشتباه و شتابزده اي خواهد بود. مثلا با خودم گفتم اگر سوالات زيست و شيمي سخت طرح شد چه كار بايد كنم ؟اگر سوالات شمارشي زيست زياد بود زمانم را چگونه بايد مديريت كنم؟ اگر سوالات فيزيك خيلي مفهومي بودند چه كنم؟ اگر سوالات رياضي و فيزيك سخت طرح شدند چه اقدامي بايد انجام دهم؟ و راه حل همه ي آنها را هم در نظر داشتم.

يكي از مهم ترين علل ايجاد استرس پيش بيني ناپذير بودن واقعه اي است که ممکن است رخ بدهد. من چون همه ي حالت هاي ممكن و راه حل هاي آنها را در نظر داشتم در نتيجه سر جلسه كنكور استرس كمي داشتم.

جلسه ي كنكور من در واقع ايده آل ترين كنكوري بود كه من دادم چون آزمون هاي سه روز يكبار را در شرايط سختي تمرين ميكردم؛ مثلا يكي از كنكور هاي سه روز يكبار را ٢٠دقيقه ديرتر شروع كردم تا ببينم اگر يك وقت مجبور شدم كنكور را ٢٠دقيقه ديرتر شروع كنم (مثلا دير به سرجلسه رسيدم) آيا مي توانم كنكور را مديريت كنم يا نه؟ يكي از كنكور هاي سه روز يكبار را در انباري و جاي تاريك دادم يكي ديگر را در سالن شلوغ و به همين ترتيب.رتبه86 تجربی:اتفاقات غیرمنتظره کنکور را مدیریت کنید!

روز قبل كنكور من دو ساعت بيشتر درس نخواندم عصر همراه خانواده رفتيم پياده روي. معلم شيمي ام تحليل سوالات شيمي كنكور رياضي را برايم فرستادند و من آن را مطالعه كردم.

شب کنکور به علت پیاده روی که عصر داشتم، توانستم به راحتی بخوابم و مشکلی از جهت خواب و استراحت نداشتم.

در حوزه آزمون اولين نفر من وارد شدم صندلي ام را پيدا كردم؛ شكر خدا جاي خيلي خوبي بود از مراقب آزمون خواستم پنجره را باز نكند و ايشان با گشاده رويي قبول كردند.هيچكدام از افرادي كه در حوزه مان بودند را نمي شناختم و اين كمي در من ايجاد استرس كرد اما بعد به خودم مسلط شدم؛ چرا که می دانستم اینطور موارد جزئی و بی اهمیتی نمی تواند اختلال غیرقابل حلی در کار من ایجاد کند.

اینکه می دانستم پدر و مادرم بیرون از جلسه کنکور و در کنار حوزه، منتظر من هستند به من آرامش می داد.

چون قبل از كنكور، آزمون های کانون و آزمون های آزمایشی زیادی کار کرده بودم، جلسه ي كنكور برايم ناآشنا نبود اما هراز گاهی سوالاتش كمي ناآشنا بود.با اينكه از كتاب هاي متعدد و متنوعي تست زده بودم اما بازهم سوالات با ايده هاي جديد ديدم پس توصيه من به همه خصوصا يازدهمي ها كه تازه ميخواهند درس خواندن را شروع كنند اين است كه حتما تست هاي متعدد و متنوعي حل كنند.رتبه86 تجربی:اتفاقات غیرمنتظره کنکور را مدیریت کنید!

چون تمام مجموعه هاي كتاب زرد عمومي را ماه هاي آخر از خودم ساعت هشت تا نه و نيم آزمون گرفته بودم، سوالات عمومي كاملا مطابق انتظار پيش رفت و ٥دقيقه بين عمومي و اختصاصي استراحت كردم.

سوالات زيست كنكور براي من آسانتر به نظر می رسید! اما سوالات شيمي را حس كردم دشوارتر از حد انتظارم طرح شده است و نمي توانم خوب حل كنم. نتيجه اينكه يك راه حل نادرست به كار بردم و ٥دقيقه از وقت سوالات زيست را به درس شيمي اختصاص دادم.

در نهایت نیز، کنکور آنچنان عجیب و غریب نبود و تقریبا میتوان گفت در ادامه آزمون های کانون بود.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه ثمین داوودی  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.