رتبه18 انسانی: در آخرین لحظات، این اشتباهات را انجام ندهید!

محمدرضا کوچکب آقایی به تذکر در خصوص رعایت برخی نکات و دوری از مواردی که در این هفته پایانی ممکن است شما را به دردسر بیاندازد می‌پردازد

رتبه18 انسانی: در آخرین لحظات، این اشتباهات را انجام ندهید!

سید محمدرضا کوچکی آقایی

رتبه18 منطقه2 - دانشجوی حقوق تهــران

« در آخرین لحظات این اشتباهات مهلک را انجام ندهید »

هر روز یک قدم به کنکور نزدیکتر می شویم و در لحظات آخر این ماراتن که آینده دانش آموزان را خواهد ساخت هر لحظه رقابت نفس گیر تر می شود. هر چه به کنکور نزدیک می شویم تک تک لحظه ها برایمان ارزشمند می شود و کوچک ترین اشتباه ممکن است نتایج مخربی در کنکور داشته باشد. چند نکته ریز و مهمی که در اثر تجربیات شخصی خودم و دانش آموزانم در این سال ها بدست آورده ام این است که :

1) در مدت باقی مانده تا کنکور تمام یادداشت برداری ها و خلاصه نویسی ها و کتاب خود آموز و قسمت های حفظی مهم بعضی کتاب ها (مثلا آیات دینی)و...که مشخص کرده ایم را مرور کنیم و اگر دروس خاصی نیاز به تورق سریع دارند (مثلا فلسفه که نیاز به مرور زیادی دارد)حتما آنها را مطالعه کنیم.

2) مسئله ای که برای بیشتر دانش آموزان در این دوره مطرح می شود خستگی و کسالت ناشی از مطالعه دروس تکراری و شاید افت ساعت مطالعه باشد. توجه کنید که تنها اندکی تا کنکور زمان باقی است و تقریبا همه دانش آموزان این حس مشترک را دارند ولی کسانی موفق می شوند که با وجود این خستگی ها ، ادامه می دهند و بیشتر تلاش می کنند.در ضمن توجه به این نکته که رقبای هم تراز نهایت تلاش خود را در لحظات پایانی انجام می دهند میتواند محرک خوبی برای دانش آموزان با تراز بالا باشد.

3) پیشنهاد من این است که سعی کنیم در یک روز مانده به کنکور درس نخوانیم . این روز را با دوستان خود به گردش و تفریح و پیاده روی برویم تا هم کمی خسته شویم که شب خوب بخوابیم و هم انرژی مثبت و آرامش بگیریم تا برای کنکور انرژی مثبت داشته باشیم ، البته در این روز های آخر الگوی خواب دانش آموزان باید با کنکور هماهنگ باشد که عادت داشته باشند که صبح زود بیدار شوند تا در روز کنکور با مشکل مواجه نشوند، پس اگر تا حالا ساعت خوابمان را تنظیم نکرده ایم سعی کنیم ازین به بعد شب را زود بخوابیم تا صبح زود بیدار شویم.

4) حتما قبل از کنکور یک بار به همان طریقی که روز کنکور به حوزه محل آزمون خواهید رفت، به حوزه محل برگزاری آزمون بروید و مدتی در آنجا سپری کنید و به خوبی با آنجا آشنا شوید که روز کنکور با محیط جدید و عجیب روبه رو نشده و استرس نگیرید.

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه سیدمحمدرضا کوچکی آقایی  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.