رتبه63تجربی: روز قبل از کنکور، چه کارهایی انجام دهیم؟

حمیده طبیبی در خصوص روز قبل از کنکور نوشته و به تذکر در مورد رعابت برخی نکات مهم می‌پردازد و ...

رتبه63تجربی: روز قبل از کنکور، چه کارهایی انجام دهیم؟

حمیده طبیبی

رتبه63 منطقه2 - دانشجوی پزشکی تهران

« روز قبل از کنکور، بایدها و نبایدها »

برای سادگی کار آنرا به سه بخش عمده تقسیم می کنم که به همراه تجربیات شخصی خودم و دیگران هست :

الف) مطالعه:

برخی افراد ترجیح میدهند که برای حفظ آرامش در این روز اصلا سراغ درس نروند ولی بعضی ها با مطالعه نکات باقی مانده یا مختص روز آخر خیالشان راحت میشود. بهتر است اول شخصیت خودتان را بشناسید و در جهت آن عمل کنید و مطمئن باشید که مسیر درست را انتخاب کرده اید. در مورد افراد دسته دوم میتوانند ادامه تورق، تست، خلاصه نکات شخصی را مرور کنند.

رتبه63تجربی: روز قبل از کنکور، چه کارهایی انجام دهیم؟


اگر قبلا اشتباهات مکرر خود را به صورت نکته وار یادداشت کرده اید بهتر است اخر شب نگاهی به انها داشته باشد، مثلا بی دقتی ها، کامل نخواندن گزینه های دیگر، درست نخواندن روی سوال، اشتباهات محاسباتی و حتی اشتباه وارد کردن گزینه.

بهتر است حواستان جمع باشد چرا که حتی اگر تا روز آزمون نهایی این اشتباهات را نداشته اید احتمال خطا صفر نیست!

ب) حفظ آرامش:

به نظر من مهمترین جز همین مورد هست چرا که بقیه موارد هم بر محور آرامش هستند. کارهای مختلفی هست که هر کس بر اساس شخصیت خودش می تواند انجام دهد. برخی موارد را ذکر میکنم، اطمینان از محل حوزه امتحانی و فاصله آن از خانه خود، در صورت امکان بازدید از آنجا، گذراندن اوقات با خانواده، مطالعه کتاب غیر درسی، دوش گرفتن، مرور اتفاقات روز بعد و جمع کردن وسایل فردا.رتبه63تجربی: روز قبل از کنکور، چه کارهایی انجام دهیم؟

ج) قبل از خواب:

خواب کافی و عمیق کمک بزرگی برای موققیت شما رقم خواهد زد. دیر نخوابید زیاد هم نخوابید! اگر مشکل به خواب رفتن دارید بهتر است زودتر به رخت خواب بروید، دوش گرفتن قبل خواب هم ممکن هست به بعضی افراد کمک کند(بر اساس تجربه قبلی خودتان) ، سعی کنید در طول روز از چای و قهوه استفاده نکنید، برای شام غذای چرب نخورید و بدون غذا هم نخوابید چرا که ممکن هست نصفه شبی گشنه شوید! برای خورد و خوراک زیاد نگران نباشید و میتوانید همان غذای معمولی همیشگی را بخورید که به مذاقتان جور هست. اگر بازهم سردرگم هستید نگاهی به گذشته خودتان داشته باشید مثلا کره ومربا به خاطر جذب شدن در معده باعث میشد من زودتر گرسنه شوم! 

برای استفاده از خدمات پشتیبانی ویژه حمیده طبیبی  عدد 6 را به  5000116463  ارسال نمایید و یا با شماره تلفن 02186121706 تماس حاصل نمایید.

همچنین می توانید جهت اطلاع از خدمات پشتیبانی ویژه با شماره
02186121706 تماس حاصل نمایید.

کانال پشتیبان ویژه ها :   
vipposhtiban@ را در تلگرام جستجو نمایید یا روی لینک عضویت در کانال پشتیبان ویژه کلیک نمایید.