قهرمان فصل آخر: فرهاد باقری بنی، رتبه 179 تجربی

اوایل بهار کاهش تراز داشتم؛ اما به‌دلیل برنامه‌ریزی و تعامل با دوستانم و پیوستگی به برنامه‌ی کانون توانستم آن را جبران کنم و جمع‌بندی خوبی داشته باشم.

قهرمان فصل آخر: فرهاد باقری بنی، رتبه 179 تجربی

فرهاد طاهری‌بنی، رتبه‌ی ۱۷۹ تجربی منطقه‌ی ۳ سال ۹۷، دانشجوی پزشکی دانشگاه علوم‌پزشکی اصفهان از شهرستان بن (استان چهارمحال و بختیاری)

برای پیشرفت، این روزها باید سختی کشید

اوایل بهار کاهش تراز داشتم؛ اما به‌دلیل برنامه‌ریزی و تعامل با دوستانم و پیوستگی به برنامه‌ی کانون توانستم آن را جبران کنم و جمع‌بندی خوبی داشته باشم. برخی از مشاوران دانش‌آموز را به‌اشتباه می‌اندازند و می‌گویند در ماه‌های آخر با تراز کم هم می‌شود رتبه‌ی خیلی خوبی کسب کرد. این‌ها به‌نظرم امید واهی است و باید واقعیت‌ها را دید. واقعیت این است که اگر در ماه‌های آخر به‌سختی کار کنیم، می‌توانیم پیشرفت کنیم. باید سؤالات شناسنامه‌دار و کنکوری را کار کرد. من در دو ماه آخر، نکات کلیدی و مهمی را که در طول سال جمع‌آوری کرده بودم، مرور کردم و با همین روش تورق سریع کردم. با این روش توانستم مطالب مهم را چند بار مرور کنم. به‌جای شرکت در آزمون‌های متعدد از مؤسسات مختلف، بهتر است آزمون‌های سه‌روز‌یک‌بار را جدی بگیرند. در این روزها باید آزمون‌های جامع کار کرد. من به روش جمع‌بندی سه‌روزیک‌بار کانون اعتماد کردم و هیچ‌وقت دست از تلاش برنداشتم.

برنامه‌ام برای بهار این بود که درس‌ها را تمام کنم. چون نتوانسته بودم در عید آن طور که دوست داشتم، کار کنم، مجبور شدم بیشتر بخوانم تا اینکه تست بزنم. در اردیبهشت‌ماه آزمون‌دادن و مطالعه را با هم برنامه‌ریزی کرده بودم. به همین دلیل برنامه‌ام سنگین شد و افت زیادی پیدا کردم. اشتباه من این بود که سؤال کمی کار کرده بودم. برای نمونه، در آزمون‌های اردیبهشت نمره‌ام در ادبیات حدود ۴۰ بود. پشتیبانم توصیه کرد از کسی که ادبیات را خوب جواب می‌داد کمک بگیرم. این فرد ترازش از من کمتر بود ولی در ادبیات نمره‌ی خوبی داشت؛ به همین دلیل خجالت کشیدم که از او مشاوره بگیرم. خودم که فکر کردم متوجه شدم مشکل من تست‌نزدن است. از همان زمان آزمون‌های کتاب زرد عمومی را شروع کردم و نمره‌ام را به‌طور چشمگیری افزایش داد و به حدود ۹۰ رسید. در کنکور هم نمره‌ام ۷۶ شد. همچنین نمره‌ی عربی‌ام که اوایل اردیبهشت حدود ۶۰ بود، با این روش به نمره‌ی ۱۰۰ هم رساندم. در کنکور هم نمره‌ام ۹۵ شد.

اوایل خرداد می‌دیدم که دوستانم که در کنکور سال گذشته موفق شده‌اند، روزهای خوبی دارند و من تازه سختی‌هایم شروع شده بود. بر این سختی و خستگی غلبه کردم و ادامه دادم. در آزمون‌های جامع به ترتیب ترازم ۶۷۰۰، ۷۱۰۰ و ۷۴۰۰ شد و آزمون‌به‌آزمون بهتر شدم.  

قهرمان فصل آخر: فرهاد باقری بنی، رتبه 179 تجربی