دوره‌های مشترک فنی و حرفه‌ای با همکاری یک دانشگاه فرانسوی

دانشگاه فنی و حرفه ای در راستای گسترش همکاری‌های بین المللی با دانشگاه سوربن سیته (پاریس 13) فرانسه در زمینه‌های علمی و برگزاری دوره‌های مشترک آموزشی و مهارتی همکاری می‌کند.

دوره‌های مشترک فنی و حرفه‌ای با همکاری یک دانشگاه فرانسوی

دانشگاه فنی و حرفه ای در راستای گسترش همکاری های بین المللی با دانشگاه سوربن سیته (پاریس 13) فرانسه در زمینه های علمی و برگزاری دوره های مشترک آموزشی و مهارتی همکاری می کند.

ابراهیم صالحی عمران رئیس دانشگاه فنی و حرفه‌ای در دیدار با ژان پیر رئیس دانشگاه پاریس ۱۳( سوربن سیته) به تشریح ظرفیت‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای و زمینه‌های مشترک برای همکاری پرداخت.

همکاری در زمینه برگزاری دوره‌های مشترک، تبادل اساتید به ویژه برگزاری کارگاه و دوره‌های تخصصی برای مدرسان دانشگاه فنی و حرفه‌ای توسط اساتید فرانسوی در ایران و فرانسه، فراهم آوردن زمینه تجهیز کارگاه‌های دانشگاه فنی و حرفه‌ای توسط شرکت‌های فرانسوی و حمایت‌های بین المللی به ویژه «طرح اراسموس پلاس» مورد تاکید قرار گرفت.

طرح اراسموس پلاس یک برنامه بورس آموزشی تحت حمایت اتحادیه اروپا است که با هدف سازمان دهی تبادل دانشجو بین دانشگاه‌ها و مؤسسات آموزش عالی اروپا و سایر نقاط جهان راه اندازی شده است و دانشجویان می‌توانند در دوره‌های کوتاه مدت در دانشگاه‌های اروپایی تحصیل کنند و از مزایا و امکانات آنها بهره مند شوند.

همچنین، در این دیدار مقرر شد تا همکاری در زمینه مکانیک خودرو، برق خودرو، گیربکس خودرو به ویژه گیربکس اتومات با همکاری شرکت‌های رنو و پژو فرانسه و انتقال فناوری در این زمینه‌ها آغاز شود و در هر مرحله بر حسب نیاز طرفین در سایر زمینه‌ها و رشته‌ها گسترش یابد.

دانشگاه سوربن (پاریس ۱۳) قدیمی ترین دانشگاه فرانسه است و یکی از شعب سیزده گانه دانشگاه دولتی پاریس محسوب می‌شود که در سال ۱۹۷۰ از دانشگاه پاریس جدا شد و دارای پردیس‌های دانشگاهی است.

منبع :