حضور ذهن بیشتر با تورق سریع

مسیری طولانی را پشت سر گذاشتید. طی این مسیر جز با سخت‌کوشی و پیوستگی میسر نبود. اکنون در اوج آمادگی، مشتاق‌تر از هر زمان دیگر، آماده‌ی حضور در آزمون سراسری هستید.

حضور ذهن بیشتر با تورق سریع

مسیری طولانی را پشت سر گذاشتید. طی این مسیر جز با سخت‌کوشی و پیوستگی میسر نبود. اکنون در اوج آمادگی، مشتاق تر از هر زمان دیگر، آماده‌ی حضور در آزمون سراسری هستید. البته روزهای پیش رو را هم باید هدفمند طی کنید تا ضریب هوشیاری، آرامش و فرآیند عکس‌العمل شما باز هم بهبود یابد.

تکنیک موسوم به " تورق سریع" مدیریت روزهای پایانی شما را هدفمند می‌کند. البته هر نوع ورق زدن بی‌هدف کتاب‌های درسی را تورق سریع نمی‌گویند. در تورق سریع مهم‌ترین نکات راهبردی و کاربردی هر مبحث را هوشمندانه از نظر می‌گذرانید. در نتیجه‌ هماهنگی و همکاری چشم و ذهن به میزان قابل توجهی افزایش می‌یابد. حتی بهتر است برای افزایش اثرگذاری این روش، بازیابی ذهنی را نیز چاشنی نگاه و اسکن ذهنی نمایید تا اعتماد‌به‌نفس و آرامش شما بیشتر شود.

بهترین منبع برای تورق سریع، کتاب‌های درسی و یادداشت‌های برگزیده‌ی خودتان است. در پی استفاده از خلاصه‌ی مطالب موسوم به جزوه‌های نکات طلاییِ دیگران نباشید، چون که فقط خستگی و آشفتگی ذهنی در پی داشته و مطلوب نیستند.

تورق سریع را می‌توانید در یک بازه‌ی زمانی پنج روزه و به مدت پنجاه و پنج ساعت انجام دهید. در بیست ساعت از این پنجاه و پنج ساعت، دروس عمومی و در زمان باقیمانده دروس اختصاصی تورق و مطالعه شود. برای آرامش بیشتر و اطمینان از حضور ذهن بیشتر، می‌توانید مباحث فرار و با ماهیت حفظی و چالشی را در دو روز پایانی این بازه‌ی زمانی انجام دهید. برای افزایش شادابی و تنوع در اجرای تکنیک تورق، می‌توانید یک در میان مطالعه‌ی عمومی و اختصاصی را در برنامه داشته باشید.

ترجیحا در روز قبل از آزمون، به خود استراحت کامل دهید. تصویر‌سازی ذهنی مثبت و قدم زدن عصرگاهی در فضای باز و پارک محله هم برای آرامش و عملکرد ذهنی شما سودمند خواهد‌بود. 

امیدوارم با بیشترین نشاط و آرامش و با ذهن باز و خلاق در جلسه‌ی آزمون سراسری حضور یابید.