کنکور 98

یکشنبه آخرین مهلت ثبت نام در کاردانی نظام جدید

مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت پذیرش دوره‌های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسه‌های آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی را 255 هزار و 608 نفر اعلام کرد و گفت: مهلت ثبت نام در این

یکشنبه آخرین مهلت ثبت نام در کاردانی نظام جدید
مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، ظرفیت پذیرش دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه‌ای و موسسه های آموزش عالی غیردولتی و غیرانتفاعی را ۲۵۵ هزار و ۶۰۸ نفر اعلام کرد و گفت: مهلت ثبت نام در این دوره ها یکشنبه به پایان می رسد.

حسین توکلی افزود: تاکنون تعداد ۴۹ هزار و ۸۹۵ نفر در این دوره‌ها ثبت نام و برای انتخاب رشته اقدام کرده‌اند.
وی خاطرنشان کرد که آزمون دوره‌های کاردانی نظام جدید روز جمعه ۱۱ مردادماه برگزار می‌شود.
به گفته مشاور عالی سازمان سنجش آموزش کشور، پذیرش برای ۹ رشته امتحانی این دوره شامل الکتروتکنیک، کامپیوتر، مکانیک خودرو، تأسیسات مکانیکی، نقشه کشی معماری، حسابداری، تربیت بدنی، گرافیک و صنایع غذایی بر اساس آزمون انجام می‌شود.
وی گفت: در ۳۰ رشته امتحانی دیگر پذیرش بدون آزمون و صرفاً بر اساس معدل صورت می‌گیرد.

شرایط ثبت‌نام‌
علاقه مندان به تحصیل در دوره‌های کاردانی نظام جدید باید ضمن اطلاع از شرایط عمومی و اختصاصی، مقررات وظیفه عمومی، مقررات مربوط به ضوابط ثبت‌نام اتباع غیر ایرانی و توضیحات مربوط به سهمیه شاهد و ایثارگر در صورتی که دارای شرایط مذکور باشند، به عنوان داوطلب این دوره منحصراً در یک رشته امتحانی و متناسب با رشته تحصیلی و کدرایانه ای دیپلم خود (طبق ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام) متقاضی ادامه تحصیل شوند.

تذکر مهم
آن دسته از داوطلبانی که در زمان ثبت‌نام، دانش آموز سال آخر بوده و موفق به دریافت مدرک دیپلم نشده‌اند، در این مرحله درج معدل برای آنها الزامی نیست.
این داوطلبان باید در روزهای ۸ تا ۱۰ مردادماه با مراجعه به قسمت ویرایش اطلاعات در سایت این سازمان نسبت به درج و یا ویرایش معدل دیپلم اقدام کنند.

امکان ثبت نام دانش آموزان شاخه نظری
دانش‌آموزان یا دانش آموختگان شاخه تحصیلی نظری مجاز به ثبت‌نام در این آزمون هستند. این داوطلبان ضمن داشتن شرایط و ضوابط مندرج در دفترچه راهنمای ثبت‌نام توجه داشته باشند که فقط مجاز به انتخاب رشته‌های تحصیلی کاردانی ناپیوسته هستند و معدل آنها در مقایسه با داوطلبان شاخه تحصیلی فنی و حرفه‌ای و کاردانش در رشته‌هایی که پذیرش آنها صرفاً براساس سوابق تحصیلی صورت می‌گیرد، تراز خواهد شد.

منبع :