کنکور 98

12هزار دختر بازمانده از تحصیل سیستان و بلوچستان جذب مدارس شدند

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: حدود 12 هزار دختر بازمانده از تحصیل این استان در سه سال اخیر جذب کلاس‌های درس شده اند.

12هزار دختر بازمانده از تحصیل سیستان و بلوچستان جذب مدارس شدند

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان گفت: حدود ۱۲ هزار دختر بازمانده از تحصیل این استان در سه سال اخیر جذب کلاس های درس شده اند.

غلامرضا باقری اظهار داشت: آموزش و پرورش به همت معلمان و مشارکت علما و روحانیون با مراجعه خانه به خانه و شناسایی کودکان بازمانده از تحصیل این تعداد از دختران بازمانده از تحصیل را جذب کلاس های درس کرده است.

وی افزود: با توجه به گستردگی و پراکندگی سیستان و بلوچستان و همچنین مسایل متعدد فرهنگی باید طرح ها و برنامه های ویژه ای برای نگه داشت بازماندگان از تحصیل پیش بینی و اجرا شود.

سرپرست اداره کل آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان با بیان اینکه افزون بر ۱۶۰ هزار کودک بازمانده از تحصیل از سال ۹۲ تاکنون جذب کلاس های درس شده اند گفت: این نهاد با اجرای طرح های مهمی نظیر عدالت آموزشی تلاش های زیادی انجام داده تا مبادی بیسوادی در این استان بسته و دانش آموزان در کلاس درس حاضر شوند.

وی ساخت افزون بر هزار مدرسه، توسعه طرح روستا مرکزی و پرداخت هزینه سرویس ایاب و ذهاب دانش آموزان و توسعه آموزش به کمک بخش غیر دولتی در قالب خرید خدمات آموزشی با هدف تامین نیروی انسانی متخصص را از مهمترین اقدامات آموزش و پرورش سیستان و بلوچستان برای انسداد مبادی بیسوادی عنوان کرد.

به گزارش ایرنا، ۷۴۰ هزار دانش آموز سیستان و بلوچستان در سال تحصیلی ۹۷ -۹۸ در ۶ هزار و ۶۰۰ مدرسه در حال تحصیل هستند.

منبع :