در آزمون‌های جامع تصمیم‌گیری را تمرین کنیم

در هر آزمون ممکن است تغییراتی در استراتژی طرح سؤالات ببینید. در کنکور هم ممکن است این اتفاق بیفتد. ممکن است نتوانید چند سؤال پشت‌سرهم را حل کنید.

در آزمون‌های جامع تصمیم‌گیری را تمرین کنیم

آزمون‌های جامع، سه فرصت بسیار خوب برای دانش‌آموزان فراهم می‌کنند. شما در این سه آزمون می‌خواهید دانش خود را بسنجید؛ اما مهارت‌هایی را که باید در این آزمون‌ها تمرین کنید، توانایی تصمیم‌گیری در زمان کم و مدیریت زمان است.

در هر آزمون ممکن است تغییراتی در استراتژی طرح سؤالات ببینید. در کنکور هم ممکن است این اتفاق بیفتد. ممکن است نتوانید چند سؤال پشت‌سرهم را حل کنید. اینکه بتوانید به‌سرعت تصمیم بگیرید و به‌راحتی به سراغ سؤالات بعدی بروید، بسیار مهم است.

معین فلاحتگر، رتبه‌ی ۱ ریاضی کشور در سال ۸۸، در درس ادبیات نمره‌ی ۷ از ۱۰ را کسب کرده بود. او در صفحه‌ی اول از ۱۰ سؤال، ۵ سؤال را بدون پاسخ رها کرده بود؛‌ اما با تصمیم‌گیریِ درست و استفاده‌ی بجا از تکنیک ضربدر و منها توانسته بود دوباره به سؤالات برگردد و نتیجه‌ی دلخواه خود را به دست آورد.

اگر می‌خواهید با توجه به دانش و تواناییِ خودتان، بهترین نتیجه و بازده را داشته باشید، از فرصتی که این سه آزمون در اختیارتان قرار می‌دهد، استفاده کنید و تصمیم‌گیریِ درست و به‌موقع را تمرین کنید.