سخنرانی دکتر محمدرضا حافظی در جشن نخبگان سال 96 (یادبود)

آنچه می‌خوانید سخنرانی مرحوم دکترمحمدرضا حافظی، رئیس جامعه‌ی خیرین مدرسه‌ساز کشور و عضو هیأت نظار بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در جشن نخبگان سال 96 است.

سخنرانی دکتر محمدرضا حافظی در جشن نخبگان سال 96 (یادبود)

آنچه می‌خوانید سخنرانی مرحوم دکترمحمدرضا حافظی، رئیس جامعه‌ی خیرین مدرسه‌ساز کشور و عضو هیأت نظار بنیاد علمی آموزشی قلم‌چی در جشن نخبگان سال 96 است. دکترمحمدرضا حافظی، روز سه‌شنبه 21 خرداد 1398 آسمانی شد.


صمیمانه به آقای کاظم قلم چی تبریک می گویم که با جهاد مقدس خود در عرصه آموزش افتخار بزرگی را در کشور خلق کرده است.

همت بنیاد قلم چی در سراسر کشور مشهود است. این بنیاد بر ساخت کتابخانه، مدرسه و همچنین بسترسازی آموزشی برای دانش آموزان کشور همت گمارده و از هیچ کمکی در این راستا دریغ نکرده است.

در مورد بورسیه ها، بنیاد قلم چی در سال جاری 120 هزار دانش آموز را بورسیه می کند؛ در دانشگاه تهران نیز دانش جویانی را بورسیه کرده است و این موضوع مهمی برای تشویق آنان محسوب می شود. 

ملت ما واقع بین و فرهنگ دوست هستند و در راه علم و دانش سرمایه گذاری می کنند و بنیادقلم چی نیز در این مسیر سرمایه گذاری کرده و این کار آثار مثبت و پایداری را به وجود خواهد آورد. 

به فرموده رهبری، جامعه خیرین مدرسه ساز، پدیده مبارکی است که در کشور ایجاد شده و تحول بزرگی را به وجود آورده است.

فعالیت این جامعه در این سال ها افتخارات بزرگی را برای کشور به ارمغان آورده است؛ این جامعه با تعداد محدودی عضو، کار خود را آغاز کرد؛ اما امروز خوشبختانه 650 هزار نفر در داخل کشور و هزار نفر در سراسر جهان به این موج در حال گسترش پیوسته‌اند. 

37 درصد از کل مدارس کشور با همت خیرین احداث شده است و این مشارکت روزافزون است. ما تصمیم داریم در شهرستان هایی که فاقد مجامع خیرین است این مجامع را به وجود بیاوریم تا از امکانات بالقوه مردم ایران در این عرصه بهره مند شویم و بستری برای رشد دانش آموزان کشور به وجود بیاوریم.

 جامعه خیرین تشکلی است مردمی که در سطح جهان حضور فعال دارد؛ در خارج از کشور معلمان ایرانی تدریس می کنند تا دانش آموزان، زبان مادری و ملیت خود را فراموش نکنند.

 متاسفانه تعداد قابل توجهی از فرزندان ایران در دیگر کشورها در مدارسی که گاه آموزه‌هایی غیرواقعی در مورد ایران به آن‌ها القاء می‌کنند، در حال تحصیل هستند و در این شرایط به تدریج ریشه‌های خود را به فراموشی می‌سپارند، به همین دلیل خیرین مدرسه ساز در تلاش هستند با احداث مدارس ایرانی، محیطی برای تدریس فرزندانمان در خارج از کشور فراهم کنند.

ما در آینده ای نزدیک در کانادا و آلمان هم، این بستر را ایجاد می کنیم و جامعه خیرین در این کشورها نیز به خوبی زمینه لازم را به وجود می آورند.

سخنرانی دکتر محمدرضا حافظی در جشن نخبگان سال 96 (یادبود)