عربی می‌تواند خیلی راحت باشد اگر...

اگر عربی را هرروز در برنامه‌ی خود با تایم مطالعه‌ی 1 ساعت قرار دهید خواهید دید درس راحتی است و می‌تواند به نقطه‌ی قوت شما در کنکور تبدیل شود.

عربی می‌تواند خیلی راحت باشد اگر...

اگر عربی را هرروز در برنامه‌ی خود با تایم مطالعه‌ی 1 ساعت قرار دهید خواهید دید درس راحتی است و می‌تواند به نقطه‌ی قوت شما در کنکور تبدیل شود. تمرین هرروز عربی در ماه پایانی در کنار کتاب زرد عمومی به‌شدت موثر خواهد بود.

حالا با این 1 ساعت چه کنیم؟

ابتدا قواعد و نکات عربی را با خلاصه‌نویسی‌هایتان مرور کنید و بعد از آن جمع‌بندی با تست ادامه خواهد یافت.

این 1 ساعت به چند قسمت تقسیم می‌شود:

1_هرروز 10 تست ترجمه‌ی زمان‌دار بزنید. برای این 10 تست زمانی حدود 6 الی 7 دقیقه لازم است. اگر در ابتدا نتوانستید در 6 دقیقه 10 تست ترجمه بزنید، سعی کنید کم‌کم سرعت عمل خود را بالا ببرید و حتی زمان هر تست را به کمتر از 6 برسانید.ژ

2_در ده روز الی دو هفته‌ی اول هرروز 2 مورد از قواعد را انتخاب کرده و برای هر کدام 15 الی 20 تست بزنید. به‌طور مثال امروز 20 تست از حال و 20 تست از تمییز می‌زنید.

تست قواعد عربی را بهتر است با جزوه‌ی باز بزنید. یعنی اگر سوالی را بعد از کلنجار رفتن و فکر کردن نتوانستید پاسخ دهید به‌‌جای رفتن به سراغ پاسخ‌نامه سعی کنید از روی جزوه به پاسخ سوال برسید.

بعد از گذشت این 10 الی 14 روز تعداد قواعد روزانه را به 3 مورد برسانید. یعنی هرروز 3 تا از قواعد را انتخاب کنید و از هرکدام 15 تست بزنید.

توجه:سوالات شکّل و تحلیل صرفی را هم 2 مورد از قواعد محسوب کنید.

3_یک روز در میان هم علاوه بر این 1 ساعت یک درک مطلب تمرین کنید.

و باز هم یک روز در میان یک مجموعه از سوالات عربی کنکور را که قبلا از زرد عمومی تمرین شده بود مجددا تمرین کنید.