کنکور 98

ده انتقال گران قیمت تاریخ فوتبال دنیا

شب گذشته باشگاه رئال مادرید رسما خبر از جذب ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی داد.

ده انتقال گران قیمت تاریخ فوتبال دنیا

شب گذشته باشگاه رئال مادرید رسما خبر از جذب ادن هازارد، ستاره بلژیکی چلسی داد.

به گزارش "ورزش سه"، به نقل از مارکا، 10 سال پیش بود که زین الدین زیدان در مصاحبه با نشریه مارکا از ادن هازارد که در آن مقطع برای لیل بازی می کرد، به عنوان یکی از ستاره های آینده دار فوتبال یاد کرد و سال 2012 نیز تلاش زیادی داشت تا مورینیو را برای جذب این بازیکن متقاعد کند اما این اتفاق رخ نداد تا در نهایت شب گذشته، ستاره بلژیکی با رقم 100 میلیون یورو جذب رئال شود.

هازارد حالا نهمین بازیکن گران تاریخ فوتبال دنیاست و رسما وارد باشگاه صد میلیونی های فوتبال شد.

سال  2009 بود که رئال مادرید با پرداخت 96 میلیون یورو، کریستیانو رونالدو را از منچستریونایتد به خدمت گرفت تا او به گران ترین بازیکن دنیا در آن مقطع تبدیل شود.


4 سال بعد بارسلونا با قراردادی جنجالی که بعدا مشخص شد 103.5 میلیون یورو هزینه در پی داشته، نیمار را از سانتوس برزیل به خدمت گرفت و چند ماه بعد نیز رئال مادرید با صرف هزینه 101 میلیون یورویی گرت بیل را از تاتنهام جذب کرد تا لقب گران ترین بازیکن دنیا از رونالدو سلب شود.


سال 2016 منچستریونایتد با قراردادی به ارزش 105 میلیون یورو، پل پوگبا را از یوونتوس به خدمت گرفت و ستاره فرانسوی تبدیل به گران ترین بازیکن دنیا شد؛ خریدی که البته تا به امروز جواب نداده و شیاطین سرخ نتوانسته اند به روزهای خوش گذشته بازگردند.

همان سال شاهد انتقال 90 میلیون یورویی گونسالو ایگواین از ناپولی به یوونتوس نیز بودیم و او تبدیل به گران ترین بازیکن تاریخ سری آ ایتالیا شد.


یک سال بعد یعنی در تابستان 2017 همه معادلات نقل و انتقالات فوتبال با انتقال نیمار از بارسا به پی اس جی به هم خورد. باشگاه پاریسی 222 میلیون یورو بند فسخ قرارداد نیمار را پرداخت کرد و او را به خدمت گرفت. نیمار تا به امروز گران ترین بازیکن دنیاست و هنوز این لقب را به کسی نباخته است.

چند ماه بعد پی اس جی با قراردادی قرضی و با بند خرید دائمی 180 میلیون یورو، کیلیان امباپه را از موناکو جذب کرد و در تابستان 2018 با پرداخت این مبلغ، امباپه به دومین بازیکن گران دنیا پس از نیمار تبدیل شد.


تابستان 2017 بارسلونا برای جذب عثمان دمبله 105 میلیون یورو به دورتموند پرداخت کرد و این بازیکن نیز به باشگاه بازیکنان صدمیلیونی فوتبال اضافه شد. ژانویه 2018 نوبت به فیلیپه کوتینیو رسید تا با 120 میلیون یورو از لیورپول راهی بارسا شود.


تابستان 2018 یوونتوس برای خرید رونالدو از رئال، 112 میلیون یورو هزینه کرد تا فوق ستاره پرتغالی نیز به باشگاه 100 میلیونی های فوتبال اضافه شود.

سرانجام شب گذشته انتقال 100 میلیونی هازارد به رئال، او را نیز وارد باشگاه 100 میلیونی ها کرد.


فهرست 10 بازیکن گران تاریخ فوتبال

 

نیمار از بارسا به پی اس جی با رقم 222 میلیون یورو

امباپه از موناکو به پی اس جی با رقم 180 میلیون یورو

کوتینیو از لیورپول به بارسا با رقم 120 + 40 میلیون یورو

کریستیانو رونالدو از رئال به یوونتوس با رقم 112 میلیون یورو

عثمان دمبله از دورتموند به بارسا با رقم 105 + 40 میلیون یورو

پل پوگبا از یوونتوس به یونایتد با رقم 105 میلیون یورو

نیمار از سانتوس به بارسا با رقم 103.5 میلیون یورو

گرت بیل از تاتنهام به رئال با رقم 101 میلیون یورو

ادن هازارد از چلسی به رئال با رقم 100 میلیون یورو

رونالدو از یونایتد به رئال با رقم 96 میلیون یورو

منبع :