کشورهای اروپایی در اولویت همکاری‌های بین المللی دانشگاه تهران

مدیر کل برنامه ریزی و همکاری‌های بین المللی دانشگاه تهران با اشاره به اهمیت ارتقای کیفی و جایگاه دانش آموختگان این دانشگاه در سطح بین المللی می‌گوید: کشورهای اروپایی و پس از آن کشورهای همسایه در اولوی

کشورهای اروپایی در اولویت همکاری‌های بین المللی دانشگاه تهران
مدیر کل برنامه ریزی و همکاری های بین المللی دانشگاه تهران با اشاره به اهمیت ارتقای کیفی و جایگاه دانش آموختگان این دانشگاه در سطح بین المللی می گوید: کشورهای اروپایی و پس از آن کشورهای همسایه در اولویت همکار های بین المللی دانشگاه تهران قرار دارند.

یکی از اهداف راهبردی دانشگاه تهران بین المللی سازی در جهت ارتقای کیفی دانشگاه و جایگاه دانش آموختگان آن در سطح بین المللی است و در این جهت، امضاء یادداشت تفاهم های همکاری می تواند نقش مهمی ایفا کند.

دانشگاه تهران کارگروه های همکاری بین المللی را با حضور استادان برجسته با تفکر بین المللی در ارتباط با همکاری با کشورهای مختلف شکل داده که یکی از فعالیت های این کارگروه ها بررسی قراردادهای موجود و پیشنهاد امضای یادداشت های تفاهم و قراردادهای بین المللی جدید است.

«عبدالمجید اسکندری» مدیر کل برنامه ریزی و همکاری های بین المللی دانشگاه تهران در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا درباره مهم ترین اقدامات بین المللی دانشگاه تهران در سال ۹۸ اظهار داشت: تدوین فیلم معرفی دانشگاه، افزایش رشته های تدریس به زبان های بین المللی، حمایت از برنامه های پسادکتری، ایجاد سامانه پدیرش دانشجویان بین المللی، برگزاری جشنواره بین الملل و نکوداشت دانش آموختگان بین المللی از مهم ترین اقدامات دانشگاه تهران در حوزه بین الملل است.

وی افزود: افتتاح حساب ارزی، راه اندازی خوشه های علمی، راه اندازی مرکز نیازسنجی و پروژه یابی، برگزاری مدارس تابستانی و افزایش کارآموزان و محققان بین المللی نیز از دیگر اقدامات دانشگاه تهران از ابتدای سال ۹۸ تاکنون بوده است.

مدیر کل برنامه ریزی و همکاری های بین المللی دانشگاه تهران یادآورشد: میزبانی هیات های علمی متعدد خارجی، افزایش ظرفیت های خوابگاهی بین المللی، ارتقای مهارت های زبان های خارجی، استفاده از ظرفیت های بین المللی، حضور فعال در اتحادیه بین المللی دانشگاه ها و اتحادیه دانشگاه های آسیا و اقیانوسیه و افزایش دوره های مشترک از دیگر اولویت های دانشگاه تهران است.

به گفته اسکندری، هیأت های علمی، استادان و پژوهشگران بسیاری از ابتدای سال ۹۸ تاکنون از کشور های چین، عراق، آلمان، اسپانیا، ترکیه، لهستان، ایتالیا، ژاپن، مالزی، بلغارستان، سوریه و روسیه از دانشگاه تهران بازدید و در برخی مواقع از امکانات آزمایشگاه این دانشگاه استفاده کرده اند.

وی خاطرنشان کرد: در جهت ایجاد پیوند بیشتر دانشگاه ها، برخی اتحادیه های دانشگاهی نظیر آسیا و اقیانوسیه که رئیس دانشگاه تهران اکنون ریاست آن را بر عهده دارد بخشی از برنامه اجلاس های اصلی آن به امضای یادداشت تفاهم همکاری دو جانبه یا چند جانبه بین دانشگاه های عضو منجر می شود، از این رو بازدید رئیس دانشگاه تهران از برخی دانشگاه ها در چین نیز از دیگر فعالیت های بین المللی این دانشگاه است.

اسکندری معتقد است که کشورهای اروپایی از جمله آلمان و پس از آن کشورهای همسایه به دلیل تردد آسان در اولویت همکاری های بین المللی دانشگاه تهران قرار دارند.

چین گزینه مناسبی برای تقویت ارتباطات بین المللی است

عضو هیأت علمی دانشگاه تهران هم درخصوص همکاریهای بین المللی دانشگاه تهران به بازدید پژوهشگران کشور چین از پردیس کشاورزی و منابع طبیعی در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: با توجه به پیشرفت کشور چین در همه زمینه ها به خصوص کشاورزی و منابع طبیعی گزینه مناسبی برای ارتباطات بیشتر و تقویت روابط بین الملل است.

ولی الله محمدی افزود: ایران و چین امکانات بسیاری دارند که هر دو طرف را به گسترش ارتباطات متمایل می کند.

عضو هیات علمی دانشگاه تهران با اشاره به بازدید سه هیأت چینی از بخش های مختلف پردیس کشاورزی و منابع طبیعی دانشگاه تهران گفت: بازدید از مزارع و ژن بانک دانشگاه تهران مورد استقبال و رضایت محققان خارجی است.

به گفته وی، در پی بازدیدها و امضای قرارداد و تفاهم نامه های مختلف با سایر کشورها از جمله چین مقرر شده که علاوه بر انجام پروژه های مشترک، مبادله استاد و دانشجو نیز صورت گیرد.

محمدی خاطرنشان کرد: دانشگاه تهران برای گسترش روابط علمی با سایر کشورها محدودیت ندارد، براساس منافع کشور با بیشتر کشورها حتی با آمریکا که روابط سیاسی کمرنگی دارد، ارتباط برقرار می کند.

منبع :

مشاوره تلفنی انتخاب رشته کنکور 98

با رتبه ام در کنکور 98 احتمال دارد در چه رشته و دانشگاهی قبول شوم؟
پاسخ به سوال های شما درباره سهمیه ها ،پردیس ،شبانه ، غیر انتفاعی و ...

از طریق تلفن ثابت در سراسر کشور بدون پیش شماره
با شماره 9099071219 تماس بگیرید