گام نخست دانشگاه فنی و حرفه ای به سوی مدیریت سبز

رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از اختصاص یک درصد از کل بودجه دانشگاه برای اجرای پروژه‌‌های مدیریت سبز خبر داد.

گام نخست دانشگاه فنی و حرفه ای به سوی مدیریت سبز
رئیس دانشگاه فنی و حرفه ای از اختصاص یک درصد از کل بودجه دانشگاه برای اجرای پروژه‌ های مدیریت سبز خبر داد.

به گزارش روز سه شنبه دانشگاه فنی و حرفه ای، ابراهیم صالحی عمران با اشاره به لزوم دستیابی به توسعه پایدار در چارچوب معیارهای زیست محیطی، عنوان کرد: دانشگاه فنی و حرفه‌ ای دارای استعداد و زمینه اجرای ابعاد مختلف و پروژه‌ های متعدد در حوزه مدیریت سبز است.

وی افزود: تقریبا اکثر دانشگاه‌ های کشور در طول سال‌ های گذشته به صورت هدفمند گام‌ های متعددی بسوی دانشگاه سبز برداشته ‌اند، در حالی که در دانشگاه فنی حرفه ‌ای تنها در تعدادی از آموزشکده‌ ها به صورت خود جوش اقداماتی اجرایی شده است.

رییس دانشگاه فنی و حرفه ای با اشاره به این که سرانه مصرف انرژی سالانه در ایران سه برابر متوسط دنیاست تصریح کرد: از روسای استانی و مدیران آموزشکده‌ های فنی و حرفه ای سراسر کشور می خواهم با توجه به رسالت ذاتی دانشگاه، ظرفیت همه جانبه مراکز در استفاده بهینه از منابع و انرژی را به کار گرفته و مستندات اقدامات عملی خود را به سازمان مرکزی دانشگاه ارسال کنند.

صالحی عمران افزود: در شورای فنی دانشگاه اختصاص یک درصد از کل بودجه دانشگاه برای رعایت ملاحظات زیست محیطی در پروژه‌ های ساختمانی و انجام طرح‌ های مختلف برای کنترل هزینه و کاهش مصرف و فرهنگ سازی در زمینه مدیریت سبز تصویب شده است و در چارچوب دستورالعمل‌ و بخشنامه‌ ها، کارگروه‌ های مربوطه تشکیل و پیگیری لازم انجام می ‌شود.

وی گفت: امیدواریم تا پایان سال رتبه بالایی در ارزیابی سبز در بین دانشگاه‌ ها کسب کرده و میزبان نمایشگاه و همایش سالانه وزارت علوم از دستاوردهای دانشگاه فنی و حرفه ‌ای در حوزه مدیریت سبز باشیم.

منبع :