چگونه درس عربی را در دوران جمع بندی مطالعه کنیم؟

روش مطالعه درس عربی در دوران جمع‌بندی به همراه بررسی بخش‌های مختلف آن

چگونه درس عربی را در دوران جمع بندی مطالعه کنیم؟

روش مطالعه عربی در دوران جمع بندی

اکنون که دانش‌آموزان درگیر امتحانات نهایی و آزمون سه روز یک بار می‌باشند کمی در چگونگی مطالعه درس های مختلف سردرگم‌اند. در این مطلب می‌خواهیم روش مطالعه درس عربی را برای دوران جمع بندی توضیح دهیم.
سوالات درس عربی در یک تقسیم بندی کلی به سه بخش تقسیم می‌شود که ما روش مطالعه هر بخش را به صورت جداگانه بررسی می‌کنیم‌.

ترجمه: 
ابتدا لغات کتاب درسی را یک‌بار به صورت سریع مرور کنید لغاتی که حفظ و یادگیری آن‌ها برایتان بسیار دشوار است را فیش برداری کنید.
در مرحله بعد بهتر است برای قسمت ترجمه
تست زمان‌دار کار کنید.این مبحث یکی از قسمت‌هایی است که می‌توانید در ان زمان ذخیره کنید تا سوال‌های بخش قواعد و درک مطلب را که وقت‌گیرتر هستند با خیال راحت‌تری جواب دهید.
بهترین روش پاسخ‌گویی به سوال ها استفاده از
تکنیک رد گزینه است. برای رد گزینه ابتدا از بررسی فعل‌ها شروع کنید و حواستان به نحوه ترجمه فعل‌ها و زمان‌های مختلف آنها باشد پیشنهاد می‌شود نکات مهم ترجمه را در یک برگه خلاصه نویسی کنید.نمونه ای از این نکات را در لینک زیر مشاهده کنید. 

نحوه‌ی ساخت انواع ماضی منفی در عربی

درک مطلب:این قسمت خود شامل بخش های مختلفی است از جمله سوال مفهوم که به دلیل وقت‌گیر بودن آن بهتر است که پاسخ‌گویی این قسمت را به دور دوم و در هنگام استراتژی بازگشت موکول کنید.بخش اعراب گذاری و تحلیل صرفی و نحوی که نیازمند تسلط کلی بر قواعد است پس برای پاسخ گویی به سوال‌های این قسمت باید قواعد را به صورت جامع یاد گرفته باشید.

قواعد:ابتدامهم ترین نکات قواعد را مرور و در صورت لزوم خلاصه‌نویسی کنید برای این قسمت از مطالعه مباحث غیر ضروری و نالازم پرهیز کنید‌.
تست های کتاب زرد را بسیار مورد توجه قرار دهید بعد از کار کردن هر مجموعه سوال از کتاب جمع بندی آن قسمت از قواعد را که مشکل یا ضعف دارید (یعنی سوال آن بخش را اشتباه جواب داده‌اید یا پاسخ نداده اید )مشخص کنید و سپس برای آن قسمت خاص به صورت مبحثی تست کار کنید.
پیشنهاد ویژه :در این دوران زدن آزمون‌های جمع بندی در درس عربی به صورت زمان دار از کتاب زرد عمومی تسلط شما را در بخش‌های مختلف به طرز شگفت‌انگیزی افزایش می‌دهد‌.

جمع بندی نیم سال اول از فیزیک 2 يازدهم
يازدهم رياضي     دبیر : میلاد موسوی