شرایط پذیرش علمی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

شرایط پذیرش علمی داوطلبان دارای حد نصاب کنکور دکتری برای تایید صلاحیت‌های مورد نظر دانشگاه‌ها اعلام شد.نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری سال 98 دانشگاه‌ها اعلام شد که بر این اساس 47 هزار نفر در این فراین

شرایط پذیرش علمی داوطلبان کنکور دکتری اعلام شد

شرایط پذیرش علمی داوطلبان دارای حد نصاب کنکور دکتری برای تایید صلاحیت های مورد نظر دانشگاه ها اعلام شد.نتایج انتخاب رشته کنکور دکتری سال 98 دانشگاه ها اعلام شد که بر این اساس 47 هزار نفر در این فرایند پذیرفته شدند و باید در مرحله مصاحبه علمی و بررسی صلاحیت ها شرکت کنند.

مدارک لازم که داوطلبان دارای حدنصاب باید به همراه داشته باشند، اعلام شد.

اصل مدرک کارشناسی و کارشناسی ارشد (فوق لیسانس) یا کارنامه ریز نمرات این دو مقطع در مرحله مصاحبه از داوطلبان دریافت می شود.

داوطلبانی که دانشجوی سال آخر دوره کارشناسی‌ارشد یا دکتری حرفه‌ای بوده و حداکثر تا 31 شهریورماه 98 دانش آموخته می شوند، باید اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل اخذ مدرک را به همراه داشته باشند.

آن‌ دسته از داوطلبانی که دانش آموخته دوره کارشناسی ناپیوسته هستند، علاوه بر اصل مدرک کارشناسی ناپیوسته، باید اصل مدرک کاردانی را ارائه دهند.

داوطلبانی که به دلائلی قادر به ارائه اصل مدرک یا مدارک‌ اعلام شده نیستند، اصل گواهی تأیید شده توسط دانشگاه یا مؤسسه آموزش عالی محل دریافت مدرک را به همراه داشته باشند.

اصل شناسنامه یا کارت ملی برای تطبیق مشخصات شناسنامه‌ای معرفی شده با مشخصات اطلاعات ارسالی از سوی سازمان سنجش آموزش کشور از دیگر مدارک مورد نیاز اعلام شده است.

اصل گواهی مبنی بر اینکه عضو هیأت علمی «رسمی- قطعی» یا «رسمی- آزمایشی» تابعه وزارت علوم، تحقیقات و فنآوری بوده که به تأیید بالاترین مقام مسئول نیز رسیده باشد، برای آن‌دسته از افرادی که از امتیاز مربی در این آزمون استفاده کرده اند، ضروری است.

داوطلبان برای دریافت پذیرش نهایی تمام مستندات مربوط به سوابق علمی، آموزشی و پژوهشی و تحقیقاتی را ارائه دهند.

زمان آغاز مصاحبه علمی داوطلبان دارای حد نصاب در سامانه سازمان سنجش آموزش کشور منتشر شده است.

منبع :